Platono idealios valstybės modelis referatas


Įvadas. Platono biografija. Valstybės teorija. Platono idealios valstybės modelis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiandien nors jau XXI amžius visuominė vis dar galvoja, kokia turėtu būti ideali valstybė. Atrodo nesudėtingas klausimas ir kiekvienas geba į jį atsakyti, bet kai paprašai konkretaus atsakymo dauguma visuominės narių negeba įvardinti.

Atsigręžus į laiko vingį atgal matome, kad buvo talentingų, protingų, turinčių gerų idėjų ir minčių asmenų, kurie žinojo kaip padaryti visuomenę ir visa tautą vieningą ir laimingą. Idealizmo ir demokratijos siekimas buvo kertiniai tobulos valstybės siekiniai.

Vienas žinomas Graikijos veikėjas vardu Planotas išplėtojo objektyviojo idealizmo sistemą, kurioje iki šiandien ieškoma idealzimo ištakų. Idealistinio mąstymo pradmenys atsiskleidė sofistų bei Sokrato filosofijoje, kurią Platonas patobulino ir taip atsidaro Demokrito bei Platono linijos.

Norint atsakyti į klausimą, kokį valstybės modelį idealiu ir kodėl laikė Platonas reikia visų pirma pristatyti šį žymų graikų filosofą, jo žinomiausią kūrinį Valstybė, bei formuojamas idealios valstybės modelį.

Platonas – Antikinės Graikijos filosofas, matematikas, Atėnų akademijos įkūrėjas. Jis gimė 428/427m. prieš Kr. Atėnuose. Platonas buvo kilęs iš garsios ir kilmingos šeimos, motinos prosenelis buvo Solonas, tėvas priklausė Kodrų giminei. Tikrasis Platono vardas buvo Aristoklis, tačiau jo gimnastikos mokytojas dėl plačių pečių pavadino „ Platonu “. Jis visa laiką buvo laikomas menininku, kadangi išmėgino jėgas tapyboje, muzikoje, poezijoje, nors pasuko kita kryptimi. Lemiamą įtaką Platono loginei ir etninei kultūrai padarė bendravimas su Sokratu.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 85 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1220 žodžiai)
  • Universitetas
  • G
  • Platono idealios valstybės modelis referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Platono idealios valstybės modelis referatas. (2016 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/platono-idealios-valstybes-modelis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:48
×