Platono idealios valstybės modelis


Platono valstybe problemos. Platonas ekonomikoje. Platonas apibudina valstybe. Platono filosofines problemos veikale valstybe. Filosofines problemos valstybe platonas. Platonas skaidrės. Platono ir aristotelio valstybes modelis. Platonas idealios valstybes modelis. Platono valstybės modelis ir šiuolaikinė valstybė. Platono veikalas va.

Įvadas. Platonas apie valstybę. Išvados.

Platonas valstybės projektą kūrė graikams. Tai nenuostabu, jog jis norėjo, kad jo gimtasis miestas – valstybė klestėtų. Kurdamas valstybės planą, jis galvojo apie nedidelės apimties miestą – valstybę. Tačiau Graikijoje šio projekto planas negalėjo rasti pritarimo. Miestai – valstybės jau buvo atgyvenę savo laiką. Artėjo imperijų laikotarpiai. O imperijos, kaip žinia apimdavo ištisus miestus, į jų sudėtį įeidavo netgi užkariautos valstybės. Žiūrint iš kitos pusės, būtent iš ekonominės, Graikija dar buvo labai toli nuo to, kad jos gyvenimą galima būtų tvarkyti moksliniais pagrindais. Nors, tiesą sakant, Graikijos ekonomika ir iš vis ekonomika neturėjo Platono kūrybai svarbios vietos. Platonas daugiau rėmėsi dvasine ir politine sfera. Platono veikalai ir jo sukurtoji utopinė valstybė turi didelę istorinę reikšmę.

Taip Platonas apibūdina gerai sutvarkytos valstybės modelį ir išdėsto jį savo daugiatominiame veikale „Valstybė“. Platonas yra parašęs nemažai veikalų, tai būtų „Protagoras“ , „Teaitetas“ , „Sokrato apologija“ bei žinoma kitų žymių veikalų. Bet vienas reikšmingiausių Platono dialogų – „Valstybė“ , tai daugiaplanis kūrinys, kuriame Platonas siekia išsiaiškinti teisingumo problemą, tačiau, pradėjęs ją analizuoti, jis toli gražu neišsitenka šios etinės problemos rėmuose ir paliečia beveik visas pagrindines filosofines problemas. Jį sudaro dešimt knygų. Visas šis veikalas – tai ištisas Sokrato pasakojimas apie diskusiją teisingumoklausimu, įvykusią pagarsėjusio oratoriaus Kefalo namuose Pirėjuje (netoli Atėnų).

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1689 žodžiai)
  • Mokykla
  • Platono idealios valstybės modelis
    10 - 3 balsai (-ų)
Platono idealios valstybės modelis. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/platono-idealios-valstybes-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:23
×