Platono kūrinyje „Valstybė“ keliamos idėjos


Įvadas į filosofiją. Platonas. Platono “Valstybė”. Kaip Platonas supranta teisingumą. Olos alegorija. Išvados ir mano nuomonė apie knygą. Literatūra.


Filosofija atlieka nemažą vaidmenį žmogaus gyvenime. Žmogus , žvelgdama į savę ir pasaulį, nesiliauja kelti sau klausymus: kodėl, iš kur, kaip, kam, kas ? Bet kadangi žmogus nepakenčia nežinomybės, kiekvienas žmogus savo jėgomis ir gabumais susiranda geresnių ar blogesnių atsakymų į prieš tai minėtus klausymus tai ir yra filosofija.

Vienas žinomiausiu ir įtakingiausiu filosofų yra Platonas. Darbo tikslas yra išnagrinėti jo kūrinį „Valstybė“ suprasti tame kūrinyje keliamas idėjas ir jas panagrinėti.

Platonas gime 490-449 m. pr. m. e. Atėnuose. Platonas tai yra jo slapyvardis. Nuo pat vaikyėstes jisai buvo gabus, jis buvo gabus: gimnastikai, muzikai, tapybai, lietratūrai ir dar daug dalyku, jis buvo meninkas.Visa gyvenime jisai išliko Poetas, nes jo kūriniai buvo labai poetiški. Tikriausiai jis būtų tapes poetu, bet tada jis sutiko Sokratą „filosofijos įsikūnijimą“, ir jis Platoną labai sužavėjo savo idėjomis, ir iki Sokrato mirties jie buvo geriausi bičiuliai. Po jo mirties Platonas išvyko iš Atėnu ir keliavo po pasaulį , bendraudamas su įvairiais mokytojais gilino žinias. Veliau jis sugryžo į Atėnus ir ikūre filosofijos mokyklą – „Platono akademiją“, žymiausias jo mokinys yra Aristotelis. Likusi visą gyvenimą skirė filosofijai, ir tapo vienu itakingiausių filosofų.

Jo mėgstamiausias rašymo būdas yra dialogas, jis tai daro iš pagarbos Sokrtaui, nes naudojasi jo Klausimų-Atsakymų metodų. Dėlto beveik visi jo kūriniai yra parašyti dialogo forma.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1324 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Platono kūrinyje „Valstybė“ keliamos idėjos
    10 - 1 balsai (-ų)
Platono kūrinyje „Valstybė“ keliamos idėjos. (2020 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/platono-kurinyje-valstybe-keliamos-idejos.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 07:32
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo