Platono Valstybė septintosios knygos interpretacija


Platonas valstybe 7 knyga analize. Olos alegorija. Platonas valstybe 7 knyga. Platonas valstybe analize. Platono olos alegorija. Platonas valstybe septintoji knyga. Platono olos kaliniai. Platono valstybė 7 knyga. Platono 7 knyga. Platonas valstybe santrauka.

Apie Platono Valstybės septintą knygą. Išsamus nagrinėjimas - interpretacija.

Skaitant Platono Valstybės septintą knygą galima suprast tai, kad Platonas susėdęs kartu su Glaukonu mąstė valstybės valdymo principus. Kitų knygų neskaičiau, tačiau iš šios buvo aišku, kad nagrinėjama valdovo problema. Nuo pradžių išaiškindami koks turi būti valdovas, Platonas jį lipdo nuo pagrindų, nuo jo gėrio sampratos kurį išaiškina Olos alegorijos pagalba, taip pat apmąsto ir tai kokiais mokslais būsimas valdovas turėtų užsiimti.

Olos alegorija pasakojama taip: yra ola, kurioje žmonės nuo pat mažens yra surakinti grandinėmis, kad negalėtų nei galvos pasukti nei patys pasisukti. Jie visada žiūri viena kryptimi, o už jų nugarų šviečia šviesa, kurią skleidžia aukštumose esanti ugnis. Kalinius ir liepsną skiria kelias uždengtas pertvara, o juo eina fokusininkai nešantys įvairius daiktus, nuo kurių krenta šešėlis ant olos sienos kuri yra priešais kalinius. Šie surakinti žmonės šešėlius laiko tikrais daiktais, o tie kurie išsilaisvina ir pažvelgia į šviesą jaučia didelį skausmą akyse.

Pabandysiu dabar išnagrinėti šią alegoriją. Ola galėtų būti mūsų žemiškas būvis, tai kas mus supa, ką mes matome ir kaip matome, mes esame savo pasaulio kaliniai, o šešėliai kurie mums rodomi yra visa kas priimta bendruomeniškumo: doktrinos, tiesos, gyvenimo būdas, socialiniai poelgiai, moralė ir t.t. Arba tai taip pat gali būti kvaili siekiai, kaip: turtas, valdžia, pripažinimas, išaukštinimas ir kt. Jie yra tik paviršutiniški dalykai lyginant su tikruoju pažinimu ir tiesa.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (980 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Platono Valstybė septintosios knygos interpretacija
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Platono Valstybė septintosios knygos interpretacija. (2012 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/platono-valstybe-septintosios-knygos-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:09
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo