Platono valstybės modelis ir šiuolaikinė valstybė


Platonas valstybe 4 knyga. Platono valstybe 8 knyga. Platonas valstybe 8 knyga santrauka. Platonas valstybe konspektas. Platono požiūris į verslą. Platonas valstybe. Platonas valstybe 8 knyga. Valstybės modelis pagal platona. Šiuolaikinė valstybė kursinis. Platono valstybe 4 knyga.

Įvadas. Platono „valstybė“. Šiuolaikinė valstybė. Platono ir šiuolaikinės valstybės modelių palyginimas. Išvados. Literatūra.

Referato tema – „Platono valstybės modelis ir šiuolaikinė valstybė“. Nagrinėdama šią temą stengsiuos įsigilinti į Platono pateiktą valstybės modelį bei jį palyginti su dabartine mūsų valstybe ir jos santvarka. Pabandysiu atskleisti šių dviejų valstybių prieštaravimus viena kitai, bei atrasti panašumus.

Platonas gyveno IV amžiuje prieš mūsų erą, taigi jo požiūris į valstybę bei jos valdymą turėtų ženkliai skirtis nuo dabartinės, esamos valstybės. Platonas, kaip ir Sokratas stebėdamas savo krašto negandas manė, pasaulį reikia tvarkyti nekaip kitaip, o moksliškai. Jis ryžosi atskleisti būties esmę, anlizuodamas žmonių gyvenimą parodyti kokia turi būti valstybė. Tikrasis žinojimas pasiekiamas protu, sąvokomis, fiksuojant tai kas daiktuose yra bendra ir pastovu. Norėdamas kuo plačiau ir išsamiau aptarti ir išdėstyti savo požiūrį, Platonas parašė veikalą „Valstybė“. Tai dešimties knygų rinkinys parašytas dialogo forma, kuriame filosofo poziciją užima Sokratas, Platonas suformuoja objektyviojo idealizmo sistemą. Jo filosofijoje svarbią vietą užima ir etikos klausimai, būties prasmės ieškojimas, pasaulio dualumo aiškinimas irt. Todėl mano darbo tikslas yra parodyti, kaip Platonas suprato valstybę, ką jis joje labiausiai vertino ir ką smerkė, kokias klaidas jis siūlė taisyti, kad būtų išvengta valstybinės valdžios degradacijos bei visą šį modelį palyginti su dabartine mūsų valstybe. Stengsiuosi išaiškinti, jo gėrio, tiesos, grožio sampratas, ir kuo jis grindė savo idėjų teoriją. Kokios aplinkybės įtakojo Platono filosofinį požiūrį. Taip pat stengsiuosi aptarti dabartinę Lietuvos valstybės situaciją, pabrėžti ydas ir vertybes.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1488 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iefkute
  • Platono valstybės modelis ir šiuolaikinė valstybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Platono valstybės modelis ir šiuolaikinė valstybė. (2012 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/platono-valstybes-modelis-ir-siuolaikine-valstybe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 19:19
×