Platono valstybės teorija


Įvadas. Platonas - žymus antikos filosofas. Pagrindinės platono valstybės idėjos. Apibendrinimas. Literatūra.

Per ilgus laikus susiklostė netgi tradicinis požiūris, kad idėjos valdo ir tvarko pasaulį – tarsi filosofija ir būtų tikrasis gyvenimas... Kartu su tuo nėra kitos teorinių svarstymų srities, kuri keltų tiek ginčų, kaip filosofija. Vieni ją laiko vos ne svarbiausiu mokslu, apibendrinančiu visą žmogiškąją patirtį ir nubrėžiančiu kryptis specialiems teoriniams svarstymams. Kiti mano, kad filosofavimui pakanka plepėjimo įgūdžių ir mokėjimo ginčytis. Filosofija yra protu besiremiantis kritinis mokslas apie patirtinės tikrovės kaip visumos galimybės sąlygas.

Filosofijos srityje daugiau nei dviejų tūkstantmečių senumo samprotavimai, tokie kaip Platono ar Aristotelio, dar ir šiandien gali būti filosofinio mąstymo etalonas. Platonas savo kūrinyje Valstybė apie filosofus taip kalbėjo: filosofai sugeba analizuoti tai, kas visuomet yra tapatu sau. Jie siekia žinių, kurios bent kiek jiems atskleistų esmę, amžiną, nepatiriančią nei atsiradimo, nei išnykimo. Jie nesustoja prie daugybės daiktų, kurie tik atrodo esą, bet nenuilsdami eina pirmyn ir nenurimsta tol, kol jie nepaliečia kiekvieno daikto esmės ta sielos dalimi, kuriai ir dera liesti tokius daiktus – o dera šitai jiems giminingam pradui. Jo dėka priartėjęs prie tikrosios būties ir susijungęs su ja, jis pagimdys protą ir tiesą.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (3182 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Platono valstybės teorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Platono valstybės teorija. (2013 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/platono-valstybes-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:24
×