Plaučių vėžys


Plaučių vėžys. Kas yra plaučių vėžys?. Plaučių anatomija ir funkcijos. Plaučių vėžio tipai. Ligos simptomai. Pagrindiniai plaučių vėžio simptomai. Plaučių vėžio diagnostika. Ligos išplitimo įvertinimas. Gydymo metodai. Smulkialąstelinio vėžio gydymas. Nesmulkialąstelinio vėžio gydymas. Užduotys. Užduočių atsakymai. Naudota literatūra.

Įvadas Plaučių anatomija ir funkcijos Plaučių vėžio tipai Ligos simptomai Plaučių vėžio diagnostika Gydymo metodai Užduotys Užduočių atsakymai Naudota literatūra.

Kraujo tyrimai -  padeda sužinoti apie bendrą sveikatos būklę. Skreplių bandinys – siunčiamas į laboratoriją, skrepliuose bus ieškoma vėžinių ląstelių. Krūtinės ląstos rentgeniniai tyrimai – daromi siekiant nustatyti pakitimus plaučiuose. Bronchoskopija – trachėjos ir bronchų vidaus apžiūra bronchoskopu, siekiant pamatyti įtariamą naviką. Bronchoskopas – ilgas, plonas, lankstaus ar nelankstaus vamzdelio pavidalo prietaisas, turintis optinę sistemą ir šviesos šaltinį. Biopsija – audinių  gabalėlio paėmimas iš įtartinos vietos ištyrimui, atliekant bronchoskopiją.  Aspiracinė biopsija plona adata – plona adata įduriama į naviką ir paimamas mėginys laboratoriniams tyrimams. Dažniausiai medžiaga ištyrimui tokiu būdu imama, kai navikas yra plaučių periferijoje ir bronchoskopu nepasiekiamas. Tuomet aspiracinė biopsija atliekama duriant adatą iš  išorės per krūtinės ląstos sieną į naviką plaučiuose, procedūrą kontroliuojant rentgenu. Mediastinoskopija – diagnostinė procedūra, atliekama bendros nejautros sąlygomis, siekiant apžiūrėti tarpuplautį ir nustatyti esančius pakitimus bei paimti medžiagos ištyrimui iš padidėjusių limfmazgių tarpuplautyje. Naudojamas prietaisas –mediastinoskopas.

Prieš pradedant gydyti, būtina nustatyti ne tik plaučių vėžio diagnozę, bet ir tai, ar vėžys išplitęs į kitus organus ar audinius, t.y. nustatyti vėžio ligos stadiją. Stadijas padeda nustatyti tokie metodai: Ultrasonografija (echoskopija) – tyrimas, kurio metu garso bangos (ultragarsas), atsimušusios į audinius, grįžta ir paverčiamos vaizdu (sonograma).

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1028 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (1144 žodžiai)
  • Gintarė
  • Plaučių vėžys
    10 - 3 balsai (-ų)
Plaučių vėžys. (2014 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/plauciu-vezys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:08
×