Plaukimas sovietinėje Lietuvoje referatas


Įvadas. Plaukimo sportas sovietinėje Lietuvoje. Žymiausi okupuotos Lietuvos plaukikai. Žymiausi sovietų sąjungos plaukimo treneriai Lietuvoje. Išvados. Literatūros sarašas.


SSRS atėjus į valdžią, pasikeitė iki tol nusistovėjusi tvarka Lietuvoje. Buvo įvesta daug naujų reformų, pakeistas seimas, himnas pradėti tremti žmonės, situacija pasikeitė ir sporte. Sportininkai nebegalėjo atstovauti savo šaliai, jie turėjo atstovauti TSRS sporto rinktinėms. Didesnis dėmesys buvo pradėtas skirti plaukimo populiarinimui, sudarytos palukikų komandos, kurios pasiekė aukštas vietas įvairiose plaukimo varžybose. Taip garsindamos ne tik Rusijos, bet ir Lietuvos vardą (Lietuvos edukologijos universiteto istorija, 2010).

Lietuvoje buvo paruošta labai daug aukšto meistriškumo plaukikų, medalininkų bei prizininkų, kurie garsino ne tik TSRS bet ir pačia Lietuvą. Vien Klaipėdoje buvo paruošta 17 plaukimo sporto meistrų ir virš 50 kandidatų į sporto meistrus. Tačiau didžiausius pasiekimus pelnę sportininkai savo karjerą buvo pradėje Kaune arba Vilnuje (Lietuvos plaukimo federacija, 2014).

Taip pat gilų pėdsaką lietuvos plaukimo istorijoje su savo pergalėmis paliko:

Ignas Urvakis -(tr. B.Mitigailienė, V.ir V.Viachirevai) 1978 m.

Raimondas Berankis- (tr. L.Okuličiūtė 1985 m.

Artūras Bagdonavičius-(tr.L.Isajeva/Isajeva) 1988 m (Gintaro sporto centras, 2011).

Plaukikų pasiekimai įrodė, kad trenerio pagalba yra labai svarbi siekiant aukšto meitriškumo, TSRS Lietuvoje, tokių trenerių buvo daug, tai A. Štaras, V.Kuzmina, Arvydas Gražiūnas, Algimantas Juozaitis, Eugenijus Vilmantas, Margarita Volkova, Ana Mitrofanova, Rima Kalpokienė, Liudvika Okuličiūtė, Liubov Panasiuk, Natalja Gurkova, Mečislav Doviakovskij, Romualdas Kazakevičius, G. Damaševičiūtė, A. Štaras, S. Damalakaitė, A. Verbyla, S. Šeškevičius, P. Bezubovas, V. Pelešinas, A. Žvirblis, A. Dambrauskas, K. Bladžius (Lietuvos plaukimo federacija, 2014).

1944 m į Lietuvos valdžią atėjus sovietu sąjungai, ne tik seimas sulaukė permainų, bet ir sportas, Lietuvoje buvo pradėti ruosti TSRS plaukimo meistrai, 1949–aisiais metais, jie sudarė Lietuvos plaukimo rinktinės branduolį, buvo pagerinti visi prieškariniai Lietuvos rekordai.Tarybiniais metais Klaipėdoje buvo paruošta 17 sporto meistrų virš 50 kandidatų į sporto meistrus, 12 Lietuvos čempionų.

Žymiausi Lietuvos plaukikai kurie atstovavo TSRS ir įvairiose varžybose pelnė aukštas vietas, bei garsino Lietuvą buvo Lina Kačiušytė, Jonas Šiaudenis, Arvydas Juozaitis, Robertas Žulpa, Birutė Užkuraitytė, Raimondas Mažuolis, Natalija Gruodytė, Svetlana Gurkova, Aida Milašiūtė, Ignas Urvakis ir daugelis kitų aukšto meistriškumo sportininkų.

Plaukikų pasiekimai įrodė, kad trenerio pagalba yra labai svarbi siekiant aukšto meitriškumo. Pirmąjį plaukimo sporto meistrą Lietuvoje Bronių Jakštonį išugdė trenerė LVKKI absolventė Danutė Banytė. Margarita Volkova buvo pripažinta 1985-1986 m. viena geriausių trenerių Lietuvoje.Algis Štaras, V.Kuzmina, Arvydas Gražiūnas, Algimantas Juozaitis, Eugenijus Vilmantas, Liubov Panasiuk, Natalja Gurkova, Mečislav Doviakovskij, Romualdas Kazakevičius, G. Damaševičiūtė, A. Štaras, S. Damalakaitė, A. Verbyla, S. Šeškevičius, P. Bezubovas, V. Pelešinas, A. Žvirblis, A. Dambrauskas, K. Bladžius iki šiol yra vieni žinomiausių trenerių.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 514 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2393 žodžiai)
  • Kristina
  • Plaukimas sovietinėje Lietuvoje referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Plaukimas sovietinėje Lietuvoje referatas. (2016 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/plaukimas-sovietineje-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:16
×