Plaukimas


Plaukimo varžybų taisyklės. Referatas apie plaukima. Sporto šaka plaukimas. Plaukimas referatas. Plaukimo taisykles. Apie plaukima. Megeju plaukimo varzybos. Referatas apie nemuną. Referatas plaukimas. Skaidres apie plaukima.

Įvadas. Plaukimo raida lietuvoje. Plaukimas olimpinėse žaidynėse. Išvados. Kaip laikymasis be atramos arba judėjimas vandenyje, vandens paviršiuje natūraliais judesiais (rankų, kojų, kitų kūno dalių) norima kryptimi. Plaukimas įgūdis iš esmės skiriasi nuo kitų žmogui įprastų (ėjimo, bėgimo ir pan. ) tuo, kad reikia judėti vandens terpėje, kur netenkama tvirtos atramos, kaip judant sausumoje, žmogus yra priverstas judėti horizontalioje, o ne vertikalioje padėtyje, kaip yra įpratęs. Ilgainiui plaukimo įgūdžių taikymas visuomenėje tapo ne tik reikšmingas karinėje ir darbinėje veikloje, bet ir plačiai paplito, rekreacijos, sveikatinimo, gydomojoje srityse, o taip pat tapo kultivuojamas kaip puiki fizinio ugdymo priemonė ir sporto šaka. Kaip sporto šaka plaukimas intensyviai pradėjo vystytis ir populiarėti XIX a. Sportinio plaukimo tėvyne laikoma Anglija, nes šimtmečio viduryje Londone ir Liverpulyje reguliariai pradėtos vykdyti plaukimo varžybos tarp kariškių ir universitetų studentų, o 1869 m. įkurta pirmoji pasaulyje sportinio plaukimo organizacija – Anglijos sportinio plaukimo mėgėjų asociacija. XIX a. pabaigoje plaukimo sporto organizacijos įkurtos ir kitose šalyse: Švedijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, JAV, Naujojoje Zelandijoje ir kt.

Kaip laikymasis be atramos arba judėjimas vandenyje, vandens paviršiuje natūraliais judesiais (rankų, kojų, kitų kūno dalių) norima kryptimi.

Kaip sporto šaka plaukimas intensyviai pradėjo vystytis ir populiarėti xix a. Įkurta pirmoji pasaulyje sportinio plaukimo organizacija – anglijos sportinio plaukimo mėgėjų asociacija. Xix a. Pabaigoje plaukimo sporto organizacijos įkurtos ir kitose šalyse: švedijoje, vokietijoje, veplaukimo sporto raida Lietuvoje skaičiuojama nuo 1924 m. Birželio 24 dienos, kai Kaune buvo surengtos pirmosios oficialios varžybos. Ši data laikoma sportinio plaukimo Lietuvoje pradžia. Varžybų dalyviai rungtyniavo trijose nuotoliuose (150, 300, 1500 m) nemunu pasroviui tarp žaliojo ir aleksoto tiltų. Nuo tada plaukimo varžybos Kaune tapo tradiciniais renginiais vasaros laikotarpiu ir suburdavo vis didesnį plaukikų skaičių. Pirmose tarptautinėse plaukimo varžybose Lietuviai dalyvavo 1931 m. Rugpjūčio d. Rygoje, kuriose rezultatais nusileido estams ir latviams.

Tačiau pasauliniame plaukimo sporto vystymosi kontekste Lietuvos sportininkai reikšmingai atsiliko – iki 1932 m. Rungtyniavo tekančiame upės vandenyje nesilaikydami tarptautinių taisyklių, nors nuo 1908 metų pasaulyje aktyviai veikė tarptautinė plaukimo mėgėjų asociacija fina, kuri buvo įteisinusi vieningas varžybų vykdymo ir pasaulio rekordų fiksavimo taisykles.

1934 m. Kaune nemune buvo įrengta pirmoji 33,3 m plaukykla, po metų – 50 m plaukykla ir buvo pradėti registruoti rekordai. Nors šiuo laikotarpiu Kaune plaukimas vystėsi sparčiausiai, tačiau plaukimo varžybos buvo vykdomos ir kituose šalies miestuose – klaipėdoje, panevėžyje, zarasuose, marijampolėje ir kitur. Kasmet vasaros sezono metu šalyje įvykdavo po – plaukimo varžybas. Plaukimas taip pat buvo įtraukiamas į sporto švenčių programas, kuriose sportininkai rungtyniaudavo šuolių į vandenį, vandensvydžio, lenktynių valtimis varžybose.

Intensyvėjant sportinei veiklai šalyje plėtėsi ir plaukimo entuziastų ratas. Vienas iš tų žmonių, kuris padėjo pagrindą plaukimo teorijai ir metodikai Lietuvoje buvo algirdas vokietaitis. Jis 1930 – 1934 m. Vienos universitete studijavo fizinį auklėjimą ir geografiją, kartu įgijo ir plaukimo trenerio diplomą. Studijuodamas užsienyje, a. Vokietaitis vasarą grįždavo į Lietuvą ir aktyviai vykdė edukacinę veiklą. 1931 – 1939 m. – dėstė fizinio auklėjimo pagrindus, mankštą ir plaukimą mokytojų vasaros kursuose. 1934 m. A. Vokietaitis buvo paskirtas Lietuvos plaukimo rinktinės treneriu, ėjo tas pareigas iki 1942 m.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1376 žodžiai)
  • Loreta
  • Plaukimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Plaukimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/plaukimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo