Plaukimo raida Lietuvoje


Plaukimo istorija lietuvoje. Plaukimo istorija. Sportinio plaukimo atsiradimas lietuvoje. Plaukimo sporto istorija. Plaukimo atsiradimas. Plaukimo varzybu vykdymo raida. Sporto istorija lietuvoje. Plaukimo site:.lt. Sportinis plaukimas. Istorija apie plaukima.

Plaukimo raida Lietuvoje. Plaukimo sporto raida Lietuvoje skaičiuojama nuo 1924 m. Birželio 24 dienos, kai Kaune buvo surengtos pirmosios oficialios varžybos. Ši data laikoma sportinio plaukimo Lietuvoje pradžia. Varžybų dalyviai rungtyniavo trijose nuotoliuose (150, 300, 1500 m) Nemunu pasroviui tarp žaliojo ir Aleksoto tiltų. Nuo tada plaukimo varžybos Kaune tapo tradiciniais renginiais vasaros laikotarpiu ir suburdavo vis didesnį plaukikų skaičių. Pirmose tarptautinėse plaukimo varžybose lietuviai dalyvavo 1931 m. Rugpjūčio 2 d. Rygoje, kuriose rezultatais nusileido estams ir latviams.

Plaukimo sporto raida Lietuvoje skaičiuojama nuo 1924 m. Rugpjūčio d.

Tačiau pasauliniame plaukimo sporto vystymosi kontekste Lietuvos sportininkai reikšmingai atsiliko – iki 1932 m. Rungtyniavo tekančiame upės vandenyje nesilaikydami tarptautinių taisyklių, nors nuo 1908 metų pasaulyje aktyviai veikė tarptautinė plaukimo mėgėjų asociacija fina, kuri buvo įteisinusi vieningas varžybų vykdymo ir pasaulio rekordų fiksavimo taisykles.

1934 m. Kaune nemune buvo įrengta pirmoji 33,3 m plaukykla, po metų – 50 m plaukykla ir buvo pradėti registruoti rekordai. Nors šiuo laikotarpiu Kaune plaukimas vystėsi sparčiausiai, tačiau plaukimo varžybos buvo vykdomos ir kituose šalies miestuose – klaipėdoje, panevėžyje, zarasuose, marijampolėje ir kitur. Kasmet vasaros sezono metu šalyje įvykdavo po – plaukimo varžybas. Plaukimas taip pat buvo įtraukiamas į sporto švenčių programas, kuriose sportininkai rungtyniaudavo šuolių į vandenį, vandensvydžio, lenktynių valtimis varžybose.

Intensyvėjant sportinei veiklai šalyje plėtėsi ir plaukimo entuziastų ratas. Vienas iš tų žmonių, kuris padėjo pagrindą plaukimo teorijai ir metodikai Lietuvoje buvo algirdas vokietaitis. Jis 1930 – 1934 m. Vienos universitete studijavo fizinį auklėjimą ir geografiją, kartu įgijo ir plaukimo trenerio diplomą. Studijuodamas užsienyje, a. Vokietaitis vasarą grįždavo į Lietuvą ir aktyviai vykdė edukacinę veiklą. 1931 – 1939 m. – dėstė fizinio auklėjimo pagrindus, mankštą ir plaukimą mokytojų vasaros kursuose. 1934 m. A.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (572 žodžiai)
  • Žygimantas
  • Plaukimo raida Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Plaukimo raida Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/plaukimo-raida-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 23:10
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo