Plaukų dažymo konspektas


Mokymo ir mokymosi knyga. Įvadas. Melanino koncentracijos (spalvos intensyvumo) skalė. Plaukų šviesumo ir atspalvių skalė. Diagnostinės kortelės sudarymas. RaudonaiŽalia. Vario. Raudoną. Rudą. Violetinę. Juodą. Raudoną. Rudą. Violetinę. Juodą. Rudą. Violetinę. Juodą. Violetinę. Juodą. Arba. Oksidacinis plaukų dažymas. Spalvos nuplovimo receptas.


Šiuolaikinė mada kaip niekad ypač demokratiška, leidžianti su plaukais daryti viską. Svarbiausia, kad žmonės nori ir nebijo išsiskirti iš minios, kiekvienas nori atrodyti originaliai, nepakartojamai, stilingai ir madingai. Tai suteikia kirpėjams – modeliuotojams visišką laisvę.

Kuriant šukuoseną, plaukus rekomenduojama padažyti, nes vien kirpimu neįmanoma sukurti tikro stiliaus. Dažymas paryškina kirpimo linijas ir kartu pabrėžia veido bruožus. Plaukų spalva parenkama pagal akių, odos spalvą, nešiojamus rūbus, nuolat atsižvelgiant į mados tendencijas.

Žvelgiant į istoriją apie dažymo raidą galima sužinoti iš meno kūrinių, dailės, poezijos, įvairių monetų, išlikusių istorinių veikalų.

Šukuosena visada atspindi kultūrinę epochą. Jos išvaizda keitėsi keičiantis dailės stiliams ir rūšims. Taip pat didelę įtaką darė tobulėjantys įrankiai, darbo metodai, priežiūros priemonės ir kt. Kiekviena epocha į kirpėjų amatą įnešė savų naujovių.

Pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje žmogus dar nieko neišmanė apie higieną, bet intuityviai stengėsi puoštis. Keitėsi gyvenimo sąlygos, kito ir grožio samprata. Mados tuo metu dar nebuvo, bet formavosi jos užuomazgos.

Asirijos ir Babilono (IV tūkst.pr. Kr.) kultūra didelę reikšmę turėjo Artimųjų Rytų istorijos vystymuisi. Aukštuomenės damos labai dažnai nešiojo įvairių spalvų perukus.

1999m. madinga plaukus dažyti sruogomis, kurių spalvos pobūdis nuo plaukų šaknų iki galų kinta kontrastingai. Tais metais „Londos” GmbH kirpimo meistrė ir šukuosenų demonstravimo instruktorė Britta Derengowski, Lietuvoje pristatė vieną naujausių plaukų dažymo būdų – „New light” („naujoji šviesa”). Viršutiniuose plaukų sluoksniuose išgauti šešėliai („šluotelės”) pagrindinei plaukų spalvai suteikia naujo žvilgesio ir ryškumo. Dažant „sluoksniais” blondinės tampa tarsi nugairintos saulės, brunečių plaukai suspindi bronziniais atspalviais, o rusvaplaukių šukuosenos sužvilga variu ar gintaru. Dažytos sruogelės suteikia natūralumo. Anuo metu madingos „šiltos” plaukų spalvos. Jaunos panelės ir moterys nebijančios eksperimentų: sruogas dažė kontrastingais pagrindinei spalvai atspalviais (juodai nudažytuose plaukuose efektingai atrodo vyšnių ar netgi melsvo atspalvio sruogos). Vyresnėms moterims buvo patarta dažyti sruogas natūraliai plaukų spalvai artimais atspalviais, pvz. derinti skirtingo aukščio rudas spalvas.

Prieš kiek tai metų išpopuliarėjusios sruogelės, vadinamos „saulės palietimais”, išlieka madingos ir šiandieną, tik keičiasi jų išdėstymo vieta. Anksčiau buvo lengvai šviesinamas viršutinis plaukų sluoksnis, dabar dažniau dažomos apatinės sruogos.

Šukuosenos neberyškinamos smulkiomis sruogomis, o pabrėžiamos keliomis stambesnės. Vyrauja raudoni atspalviai.

2002 – ųjų žiemos sezonui siūlomos šiltesnės, sodresnės plaukų spalvos. Kita spalva smulkiai dažytų sruogelių gausa nuėjo praeitin, tapo madingas kontrastingas potėpis, ir tik vienas, kuris gali būti net paslėptas, išryškėjantis tik nuo vėjo gūsio.

Kelios plaukų spalvos natūraliai susilieja ir nepalieka griežtų rėžių;

Kaip jau buvo minėta įvadinėje dalyje, plaukų dažymas tampa aktualesnis ir užima svarbią vietą gyvenime, nes tobulėjantis žmogaus įvaizdis sudaro palankesnes sąlygas gyvenimo kokybei gerinti. Tobulėjanti visuomenė kelia vis didesnius reikalavimus grožio industrijos atstovams. Šiuo metu šukuosenų dizaineriui nepakanka vien dažymo įgūdžių, būtinos gilios žinios chemijos, fizikos, spalvotyros, anatomijos ir architektonikos srityse. Būtent šie mokslai padeda lengviau suprasti plaukų dažymo esmę ir keitimo principus.

Plaukų dažymo pagrindą sudaro diagnostika – tai plauko struktūros, stovio ir prigimties nustatymas ir įvertinimas. Atlikus diagnostiką sukuriama darbo programa:

Pagal spalvų ratą einant nuo geltonos į abi puses iki violetinės spalvos persidažys, norint priešingai dažyti reikės atlikti dekopiravimą.

1 – tamsiausia spalva, atitinkanti juodą spalvą,

10 - šviesiausia įmanoma natūrali spalva.

Jei plaukai nedažyti, tai jų spalvos aukštis (tonas) mažai kinta per visą ilgį. Plaukų atspalvio kaita taip pat nustatoma paletėje esančiais dažytų plaukų pavyzdžiais.

  • Kosmetologija Konspektas
  • Microsoft Word 10233 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 74 puslapiai (16328 žodžiai)
  • Akmeda
  • Plaukų dažymo konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Plaukų dažymo konspektas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/plauku-dazymo-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:17
×