Plėtra ir krizė Azijos ramiojo vandenyno regione


Įvadas. Azijos ramiojo vandenyno regiono likimo vingiai. Heisei laikotarpio japonija plėtros valstybė prieš informacijos visuomenę. Saulėlydis japonijos plėtros modelio krizė. Keturi azijos tigrai. Išvados ir rekomendacijos. Naudoti šaltiniai.


Pasaulyje yra plačiai kalbama apie Azijos Ramiojo vandenyno regionių plėtra ir vystymasi, kad tai buvo lengvas ir be sunkumų vykdomas procesas, tačiau, tik nuosekliai išstudijavus M.Castells‘o knygą „ Tūkstantmečio pabaiga“ 4-ąjį skyrių, galima šias kalbas apie lengvą kelią link finansinės ir kitas plėtras, mesti į šalį, nes tikroji tiesa, yra visiškai skirtinga, negu dauguma žiniasklaidoje ir internetiniuose tinkluose yra skelbiama. Kaip žinome, Azija, didžiausia pasaulio dalis (~30 % viso sausumos ploto), čia gyvena apie 60 % pasaulio gyventojų. Ji keturis kartus didesnė už Europą. Gyvena virš 3 mlrd. gyventojų.

Mano darbo tikslas pateikti pačius svarbiausius aspektus apie Azijos Ramiojo vandenyno regioną, jos plėtrą, krizes ir t.t. Problema- daugelis visuomenės narių neišmano apie Azijos regioną ir jos vystymosi laikotarpį.

Manuel Castells knygoje „Tūkstantmečio pabaiga“ yra teigiama, kad iki 1997 metų liepos 2 dienos Azijos Ramiojo vandenyno regionas buvo tikslingai laikomas sėkmingos ekonomikos plėtros bei technologijų medernizavimo pavyzdžiu pasaulyje per pastaruosius puse šimto metų. Todėl per maždaug nei tris dešimtmečius Azijos Ramiojo vandenyno regionas tapo pagrindiniu planetos kapitalo kaupimo centru, kas skatino tapti didžiausiu apdirbamosios pramonės produkcijos gamintoju, konkurencingiausiu prekybos regionu, vienu iš dviejų pagrindinių informacinių technologijų naujadaros bei gamybos centru ir sparčiausiai besiplėtojančia rinka, taip pat didžiausio globalinių kapitalo investicijų į besiformuojančias rinkas srauto paskirties vietas. Tai skatina daryti išvadas, kad Azijos Ramiojo vandenyno regionas buvo vienas iš stipriausių regionų tuo metu „apskaičiuota, kad XX a. Dešimtąjį dešimtmetį kapitalo įplaukos į besivystančias Azijos šalis sudarė daugiau nei 420 milijardų JAV dolerių“.

Į tai atsižvelgus, kad Kinija tapo supervalstybe ir į Japonijos technologinę bei finansinę galią, galima kaip ir manyti, kad vyksta kad vyksta geoekonominis tektoninis poslinkis, pranašaujantis Ramiojo vandenyno regiono epochos pradžią. Tačiau, kaip yra teigiama Manuel Castells‘o, po kelių mėnesių 1997 ir 1998 metais ištisos ekonomikos patyrė griūtį, tai buvo tokios šalys kaip Indonezija, Pietų Korėja, o kitas ištiko didelis nuosmukis (Malaizija, Tailandas, Honkongas, Filipinai). Knygoje yra teigiama, kad antroji pagal dydį pasaulyje- Japoniją, krėtė finansiniai bankrotai, sukėlė šios šalies tarptautinį akcijų ir obligacijų nuvertėjimą, galiausiai, tai ir padarė įtaką Japonijos ekonomikos nuosmūkiui.

Tačiau, Taivanas ir Singapūras liko mažiau paliestas, nes nukentėjo kur kas mažiau, nors jų ir valiutos vertė smuko. 1999 metais Azijos ekonomika pradėjo atsigauti po krizės, tai įvyko, kuomet Vyriausybė ėmėsi iniciatyvos atgaivinti Japonijos ekonomiką, dėl kurios ši 13 procentų padidino importą iš Azijos šalių po to, kai 1998 metais jis buvo smukęs 10 procentų, ir tuomet, galiausiai prasidėjo Azijos Ramiojo vandenyno regione plėtra.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2585 žodžiai)
  • Ieva
  • Plėtra ir krizė Azijos ramiojo vandenyno regione
    10 - 5 balsai (-ų)
Plėtra ir krizė Azijos ramiojo vandenyno regione. (2016 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pletra-ir-krize-azijos-ramiojo-vandenyno-regione.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:31
×