Plėtros ekonomika kursinis darbas


Įvadas. Žmogaus vystimosi indekso samprata. Pasaulinė žmogaus vystimosi indekso statistika. Lietuvos ir nigerio valstybių žmogaus socialinės raidos lyginamoji analizė. Vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė. Vidutinė mokymosi trukmė. Bendras vidaus produktas. Žmogaus socialinės raidos indeksas. Išvados. Literatūra.


Kaip jau tapo įprasta kiekvienai valstybei tenka didžiulis vaidmuo ir atsakomybė, laiduojant savo tautos socialinę pažangą ir gerovę, planuojant socialinio vystymo priemones, bei socialinių paslaugų infrastruktūrąKaip išmatuoti gyvenimo kokybę apskritai – uždavinys ne iš lengvųjų. Kiekvienai valstybei ši sąvoka turi skirtingą reikšmę, vienos valstybės siekė tapti gerovės valstybe dėl racionalios socialinės apsaugos, kitos dėl darbo užimtumo skatinimo politikos, o kitos dėl kitų siekių, Tačiau yra įdomu išsiaiškinti gerovės valstybės sampratą, kokia socialine politika ji remiasi ir kokie gerovės valstybės modeliai yra populiariausi ar geriausi.

Šalies vystymosi proceso užtikrinimas ir pažangos, kaip vystymosi rezultato palaikymas yra vienas pagrindinių šiandieninio ekonomisto uždavinių ir ekonomikos kaip mokslo tikslų. Valstybės, kaip ekonominio darinio, pažanga yra išreiškiama skaičiais, o vystymasis- kaip tam tikro ūkio subjekto kiekybinis augimas. Vystymosi sąvoka yra apibrėžiama ne tik valstybės pažanga įprastine skaitine, tačiau ir kur kas platesne bei sudėtingesne kokybine prasme. Siekiant išmatuoti šalies išsivystymo lygį, kyla klausimas, kuo analizuojama šalis turi pasižymėti, kad ją būtų galima įvardinti kaip išsivysčiusią ar pažangią. Nors kai kuriais atvėjais nesunku nustatyti šalies pažangą (pavyzdžiui, turtinga ar skurdi), sunkumų kyla tiriant mažai kuo besiskiriančias ekonomikas, keliant klausimą, kokie rodikliai lemia šalies priskyrimą išsivysčiusių ar neišsivysčiusių šalių grupei.

Tyrimo objektas: žmogaus vystimosi indeksas: šalių lyginamoji analizė.

Tyrimo tikslas: išanalizuoti ir palyginti valstybių Lietuva - Nigeris žmogaus vystimosi indeksą.

Apibrėžti žmogaus vystimosi indekso sampratą.

Apibūdinti pasaulio žmogaus vystimosi indekso statistiką.

Išnagrinėti Lietuvos ir Nygerio valstybių žmogaus socialnės raidos indeksus.

Išsamų ir šių dienų realijas atitinkantį ekonominės plėtros (vystymosi) apibūdinimą pateikia Pasaulio Bankas. Jo atstovų teigimu, ekonominė plėtra- tai kokybiniai sistemos pokyčiai ir šalies ekonomikos restruktūrizavimas, susijęs su technologine ir socialine pažanga. Ekonominė plėtra yra fenomenas glaudžiai susijęs su ekonomikos augimu.

Bene pats populiariausias iki šių dienų vartojamas šalies ekonomikos vystymąsi vertinantis rodiklis yra Bendrasis vidaus produktas ( toliau BVP). Tai vienas pgarindinių rodiklių, naudojamų skirtingų ekonomikų palyginimui. Nepaisant plataus ir patogaus šio rodiklio naudojimo visame pasaulyje, BVP, kaip vystymosi matas yra vis labiau kritikuojamas. BVP svarbiausi trūkumai yra pajamų paskirstymo nelygybė ir gamtinės aplinkos neįvertinimas, egzistuoja ir daugiau BVP , kaip gerovės matą, diskredituojančių teiginių: skaičiavimo principas, pajamų paskirstymas, formali ir neformali rinka, aplinka ir gamtiniai ištekliai, nusikalstamumas, gamtos stichijos ir t.t.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 278 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2504 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Plėtros ekonomika kursinis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Plėtros ekonomika kursinis darbas. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pletros-ekonomika-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 10:53
×