Plienas ir ketus referatas


Plieno zymejimas europos sajungoje. Baltasis ketus. Plienu zymejimas. Metalu zymejimas. Ketaus markes. Plienu klasifikavimas. Pilkajo ketaus zimejinas. Ketus sandara. Plieno zymejimas es. Šiluminis laidis pilkoji ketaus.

Juodieji lydiniai. Ketus. Ketaus klasifikavimas. Intarpai grafitiniame ketuje. Baltasis ketus. Pilkasis ketus. Pilkojo ketaus markių sugretinimas. Kalusis ketus. Baltojo ketaus atkaitinimo į kalųjį ketų schema. Kaliojo ketaus markių sugretinimas. Stiprusis ketus. Stipriojo ketaus markių sugretinimas. Specialiųjų savybių ketus. Ketaus terminis apdorojimas. Svk (savikontrolės klausimai ir užduotys). Atsakymai į savikontrolės klausimus ir užduotis. Plienai. Plienų klasifikavimas ir žymėjimas europos sąjungoje. Plieno klasifikavimas ir žymėjimas rusijoje. Plienų žymėjimas jav. Plienų grupės pagal cheminę sudėtį. Įrankiniai plienai. Specialiųjų savybių plienai.

Visos mašinų ir prietaisų gamybai vartojamos medžiagos skirstomos į dvi grupes: metalus ir nemetalus.

Metalais įprasta vadinti cheminius elementus ir sudėtingus jų lydinius (kartais ir jų lydinius su nemetamais), pasižyminčius tam tikromis būdingomis savybėmis, kurios vadinamos metališkosiomis. Iš jų pažymėtina elektros ir šilumos laidumas, plastiškumas ir kalumas, būdingas lūžio blizgesys, kristalinė sandara ir pan. Dėl įvairių priemaišų kai kurios savybės gali pasikeisti.

Technikoje naudojami metalai ir jų lydiniai skirstomi į dvi grupes: juoduosius (geležies ir anglies lydiniai) ir spalvotuosius (visi likusieji).

Šiame skyriuje supažindinama su ketaus ir plieno žymėjimo ypatumais įvairiose valstybėse, aiškinamos lydinių savybės. Baigę studijuoti šią temą gebėsite:

atpažinti ketaus ir plieno analogus žinynuose ir kataloguose;

parinkti detalių medžiagas, įvertinant technologines ir eksploatacines savybes.

  • Microsoft Word 13702 KB
  • 2012 m.
  • 27 puslapiai (6584 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Plienas ir ketus referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Plienas ir ketus referatas. (2012 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/plienas-ir-ketus-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 18:25
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo