Plieno įgrūdinamumo nustatymas galinio grūdinimo būdu laboratorinis darbas


Laboratorinis darbas plieno įgrūdinamumo nustatymas galinio grūdinimo būdu darbo tikslas. Bendros teorinės žinios. Įrenginiai ir medžiagos. Atstumas nuo krašto , mm. Darbo eiga.


Darbo tikslas: Išmokti nustatyti svarbiausias grūdinamo plieno charakteristikas – užgrūdinamumą ir įgrūdinamumą. Savarankiškai nustatyti pateiktojo plieno užsigrūdinamumą.

Skirtingas grūdinimo terpes atitinka skirtingo kritinio skersmens reikšmės. Aušinimo ramiajame vandenyje intensyvumą prilyginus vienetui, kitų aušinimo terpių intensyvumas yra toks:

Ataušusio užgrūdintojo bandinio vienas šonas šlifuojamas ir kas 1,5 mm matuojamas jo kietumas. Gauti duomenys – kietumo ir atstumo nuo grūdinamojo galinio paviršiaus ─ atidedami grafiko koordinatėse. Atidėtus taškus sujungus sklandžia kreive, gaunama įgrūdinamumo kreivė.

Darbo eiga: Iš pradžių bandinukas buvo kaitinamas krosnelėje iki 800-850oC 30min. Tuomet bandinukas buvo perkeltas iš krosnelės į grūdinimo įrenginio stovelį. Paleista vandens čiurkšlė kad ji apiplautų tik bandinuko galą, laikoma 15min. Su dilde bandinuko paviršiuje padarytas takelis, kuriame kas 1,5mm Rokvelo kietmačiu išmatuotas kietumas. Gauti rezultatai pateikti 1 lent.

Nustatėme pusiau martensitinę zoną, kurios kietumas 50HRC ir atstumas nuo bandinuko galo 16mm. Iš to sužinojome, kad kritinis skersmuo – 30mm.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (632 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Plieno įgrūdinamumo nustatymas galinio grūdinimo būdu laboratorinis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Plieno įgrūdinamumo nustatymas galinio grūdinimo būdu laboratorinis darbas. (2016 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/plieno-igrudinamumo-nustatymas-galinio-grudinimo-budu-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:08
×