Plienų klasifikacija aprašymas


Plienas ir ketus. Anglinis konstrukcinis plienas skirstomas. Specialios paskirties anglinis plienas automatiniai plienai. Specialios paskirties legiruotas plienas nerūdijantys plienai. Rutulinių guolių plienas. Ketus savybės , klasifikacija ir pritaikymas.


Konstrukcinės medžiagos skirstomos į metalines ir nemetalines. Metalinės medžiagos skirstomos į juoduosius ir spalvotuosius metalus bei jų lydinius.

Bendros paskirties konstrukciniuose plienuose yra iki 0,49% anglies, 0,05% sieros, 0,04% fosforo, 0,3% silicio ir 0,8% mangano.

Anglinis konstrukcinis kokybiškas plienas lydomas konverteriuose bei Marteno krosnyse, tačiau yra griežtesni reikalavimai įkrovos paruošimui technologiniam lydymo procesui ir plieno išpilstymui. Kokybiški konstrukciniai plienai gaminami 0, 5- 0, 6% su mažesniu žalingų priemaišų 0,035% sieros ir fosforo kiekiu, jų mikrostruktūra tolygesnė negu paprastų konstrukcinių plienu.

Plačiausiai gamyboje naudojame pliene 45, kuriame yra apie 0,45% anglies. Tarptautiniuose standartuose kokybiškas konstrukcinis plienas žymimas raide C ir dviženkliu skaičiumi, rodančiu anglies kiekį šimtosiomis procento dalimis,pvz. C45. Raidė E- sumažintas žalingų priemaišų kiekis, pvz. C20E.

Įrankiais apdirbamos įvairios medžiagos, todėl įrankis turi būti kietesnis už apdirbamąją medžiagą, kad suteikiant jai reikalingą formą įstengtų nuimti nereikalingą medžiagos sluoksnį. Todėl pagrindinis reikalavimas įrankiniams plienams – didelis kietumas.

Metalo pjovimo įrankiai turi būti kietesni už apdirbamą metalą, todėl jiems gaminti parenkami plienai su ne mažesniu kaip 0, 7% anglies kiekiu.

Juos lengva apdoroti dideliai pjovimo greičiais, tekinant gaunama trapi, lengvai pašalinama drožlė ir glotnus detalių paviršius. Automatinių plienu mechaninės savybės yra blogesnės už kokybiškųjų konstrukcinių plienu savybes, todėl jie dažniausiai naudojami nesvarbioms detalėms gaminti.apdirbant automatinius plienus galima 30% padidinti pjovimo greitį, palyginti su paprasto plieno apdorojimu. Apdorojant normaliu pjovimo greičiu įrankių dilimas sumažėja perpus.

Naudojamos įvairios paskirties fasoninių ruošinių liejimui. Jų mechaninės savybės blogesnės, nes blogesnė struktūra. Su mažesniu anglies kiekiu atliejami liejiniai, kurie patiria smūgines apkrovas, su 0, 45 – 0,5 % anglies, liejami dilimui atsparūs liejiniai.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1595 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantas
  • Plienų klasifikacija aprašymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Plienų klasifikacija aprašymas. (2016 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/plienu-klasifikacija-aprasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:37
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo