Plienų terminis apdorojimas (2)


Terminio apdorojimo technologija. Panaudojimas ir bendros žinio apie plieną 45X. Bandinio geometriniai parametrai. Anglies ekvivalento skaičiavimas. Grūdinimas. Atleidimas. Bendras plieno 45X terminio apdorojimo laikas. Kietumo matavimas. Terminias apdirbimas. Sudaryto terminio apdorojimo grafikas. /. Išvados. Naudota literatūra. Priedas.

Užduotis: Termiškai apdoroti plieną 45X (GOST 4543-71), kad po terminio apdorojimo plieno bandinys įgautų 55HRC.

Sprendimas: Pasirenkame plieno 45X (GOST 4543-71) bandinuką, kuris yra cilindro formos ir jo matmenys pavaizduoti 1pav., sudarome grūdinimo diagram, kuri pavaizduota 3pav.

Šis plienas naudojamas pramonėje: velenai, krumpliaračiai, ašys, varžtai, strypai, kuriems reikalnigas didelis kietumas, atsparumas dilimui, tvirtumas ir veikia didelės apkrovos. Šis plienas pasižymi dideliu atsparumu jėgoms, nėra trapus ir linkęs lūžti. Plienas 45X naudojams žemoje temperatūroje, kurioje atlaiko dideles apkrovas. Taip pat nedidelis santykinis pailgėjimas po lūžio. Šiam plienui netaikomas suvirinimo būdas. Šiame pliene yra legiruojančių medžiagų tokių kaip: silicis, manganas, nikelis kurios suteikia stiprumą, mažesnį plastiškumą, didina atsparumą korozijai, bet silicis mažina suviranamumą, todėl šis plienas sunkiai virinasi, tai gamyboje jis nevirinamas. Kadangi šis plienas yra ganėtinai kietas ir atsparus dilimui jis naudojamas sunkias apkrovas atlaikančiuose gaminiuose, bet kaip ir visi plienai turi atmintį, tai šias detales reikia keisti nustatytais periodais, kad išvengti avarijos ar katastrofos. Cheminė sudėtis pateikta 1 lentelėje.

  • Medžiagų mokslas Namų darbas
  • Microsoft Word 1493 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (688 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Plienų terminis apdorojimas (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Plienų terminis apdorojimas (2). (2015 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/plienu-terminis-apdorojimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:55
×