Plokščiojo kondensatoriaus tyrimas


Ploksciasis kondensatorius. Kondensatoriaus plokščių įtampa. Kondensatorių tyrimas. Krūvio priklausomybė nuo įtampos. Plokscio kondensatoriaus talpos formule. Didinant atstuma tarp kondensatoriaus ploksteliu. Ploksciasis kondensatorius dielektriko talpa. Ploksciasis kondensatorius talpa. Ploksciasis kondensatorius naudojamas. Kondensatoriaus įkrovos priklausomybė.

Užduotys. Ištirti kondensatorius įkrovos priklausomybes nuo įtampos. Ištirti kondensatoriaus įkrovos priklausomybes nuo atstumo tarp plokštelių. Teorinis pagrindimas. Matavimo schema. Kondensatoriaus įkrovos priklausomybės nuo įkrovos įtampos tyrimas. Planas. Matavimo priemones, prietaisai ir medžiagos. Matavimo rezultatai. Išvados. Kondensatoriaus talpos priklausomybė nuo atstumo tarp plokščių. Kondensatoriaus įkrovos priklausomybė nuo įtampos esant skirtingiems atstumams tarp plokščių. Plokščiojo kondensatoriaus elektrinis laukas. Kondensatoriaus žymeklis. Įrenginys, kuris gali kaupti ir išlaikyti krūvį, vadinamas kondensatoriumi. Kaip vanduo laikinai yra kaupiamas įvairių tipų ir dydžių induose ir rezervuaruose, norint aprūpinti daug vartotojų, taip ir elektrą (elektros krūvį) trumpiems laiko momentams, besitęsiantiems nuo sekundžių iki minučių, yra patogu kaupti kondensatoriuose. Bet kuris kondensatorius yra sudarytas iš dviejų laidininkų, izoliuotų vienas nuo kito. Izoliavus kokį nors objektą nuo žemės, šis objektas ir žemė veikia kaip dvi kondensatoriaus plokštelės.

Įrenginys, kuris gali kaupti ir išlaikyti krūvį, vadinamas kondensatoriumi. Bet kurio kondensatoriaus simbolis yra pora lygiagrečių plokštelių (1 pav. ), nors tikrasis kondensatorius gali būti skirtingos formos. Norint išsiaiškinti kondensatorių savybes, reikia apžvelgti elektrostatinio lauko ir elektrinės indukcijos reiškinius ir juos apibūdinančius dydžius.

Jeigu prie pavienio laidininko artinami kiti laidininkai, tai jo talpa didėja, nes artinamieji neįelektrinti laidininkai įsielektrina indukcijos būdu, o jų kuriamas laukas mažina buvusio pavienio laidininko potencialą, nors paviršinio krūvio nekeičia. Elektronikai reikalingi prietaisai, kurių talpa nepriklausytų nuo aplinkinių kūnų. Be to, ji turi būti gana didelė, o matmenys palyginti nedideli. Šitokias savybes turi sistema, sudaryta iš dviejų laidininkų, atskirtų dielektriku, kondensatorius.

Dažniausiai naudojamas plokščiasis kondensatorius, sudarytas iš dviejų dielektriku atskirtų metalinių plokščių, kurių matmenys yra daug didesni už nuotolį tarp jų. Suteikus bet kuriai plokštei elektros krūvį, kita plokštė įsielektrina indukcijos būdu. Jos krūvis yra tokio pat didumo, tik priešingo ženklo. Tarp plokščių sukuriamas elektrinis laukas, kurio jėgų linijos statmenos plokščių paviršiams. Galima apskaičiuoti to lauko stiprį. Kadangi kondensatoriaus plokščių matmenys dideli, palyginti su atstumu tarp jų, tai vienos plokštės sukurtajam laukui tinka formulė. Antra įelektrin. Perjungiklį (8) nustatykite į padėti b, kurioje jis sujungia kondensatorių su matavimo stiprintuvu. Perjungiame perjungiklį (5) į padėtį a ir taip sujungiame kondensatorių su maitinimo šaltiniu (2) ir taip įk. Plokščiasis kondensatorius su judančiomis plokštėmis. Maitinimo šaltinis. Matavimo stiprintuvas. 1mw rezistorius. Perjungiklis, pav. Kondensatoriaus įkrovos priklausomybė nuo įtampos esant skirtingiems atstumagrafikuose pastebėjome, kad didinant kondensatoriaus atstumą tarp plokščių krūvis ir talpa mažėja, o didinant įtampa didėja kartu ir krūvis.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 964 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (522 žodžiai)
  • Valerij
  • Plokščiojo kondensatoriaus tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Plokščiojo kondensatoriaus tyrimas. (2011 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ploksciojo-kondensatoriaus-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:03
×