Plokščiosios ofsetinės spaudos formos gamyba


Plokščioji spauda. Ofsetiniu spaudos formu gamyba. Plokscioji ofsetine spauda. Ploksciosios formos. Poligrafija formų gaminimas. Ofsetinio spausdinimo plokstes. Kas yra ofsetine spauda. Ofsetine spauda. Ofsetines formos. Poligrafija skaidres.

Plokščiosios ofsetinės spaudos formos gamyba. Pagaminti ofsetinę spausdinimo formą ir išnagrinėti gamybos procesus. Susipažinti su naudojamais įrengimais bei technologinių procesų režimais. Aprašymas. Darbo eiga. Darbe naudojamos priemonės ir rezultatai. Išvada. Literatūra.

Pagaminti ofsetinę spausdinimo formą ir išnagrinėti gamybosplokščioji ofsetinė spauda - pažangus ir perspektyvus spaudos būdas. Spausdinimo formos nuo iškiliosios ir giliosios spaudos būdų formų skiriasi tuo, kad spaudos elementai ir protarpiai yra vienoje plokštumoje ir kitokie savo fizinėmis cheminėmis savybėmis bei skirtingai vilgosi dažais. Spaudos elementai turi hidrofobines (oleofilines) savybes, Jų paviršius sulaiko alyvas ir jų derinius (pvz. , spaustuvinius dažus) ir atstumia drėgmę, o protarpių paviršius gerai sulaiko drėgmę, Jis yra hidrofilinis arba oleofobinis, nepriima alyvų pagrindu pagamintų spaustuvės dažų.

Plokščiosios ofsetinės spaudos spausdinimo formos dažniausiai yra gaminamos kopijuojant ant ofsetinės plokštės negatyvines ir pozityvines fotoformas (1 pav. ). Ofsetinė plokštė – tai pagrindas (aliuminis, polimerinė plėvelė, popierius), ant kurio paviršiaus yra šviesai jautrus sluoksnis (ks). Ks šviesos poveikyje keičia tirpumą. Yra negatyviniai ir pozityviniai kopijavimo sluoksniai. Veikiant šviesai negatyvinio ks tirpumas stipriai sumažėja, o pozityvinio ks – padidėja (2 pav. ).

Kopijavimo sluoksnis – tai plona (2-4 mm) šviesai jautri ar įjautrinta metalinio, popierinio ar polimerinio pagrindo polimero plėvelė. Sluoksniui būdingas nedidelis jautris matomam spindulių spektrui, todėl kopijuojant naudojami specialūs šviesos šaltiniai – metalohologeninės lempos, didelio galingumo ksenono lempos, aukšto slėgio gyvsidabrinės lempos, liuminescencinės ultravioletinės spinduliuotės lempos.

Pagal metalinio pagrindo savybes ofsetinės spaudos formos gali būti monometalinės (aliuminspausdinimo formos gamybai naudojama pozityvinė ofsetinė plokštė, padengta pozityviniu ks. Tokiu sluoksniu padengta aliuminio (al – 0,3-0,4 mm) plokštė apšviečiama kopijavimo rėme per prigludusią prie jos fotoformą (diapozityvą) ultravioletinės šviesos šaltiniu. Šio proceso metu ks suyra tarpinėse vietose ir išlieka tvirtas spausdinanamųjų elementų vietose. Po to kopija ryškinama apie 1,0 min, išplaunama vandeniu ir padengiama gumiravimo sluoksniu, kad apsaugotų ją nuo atmolaboratorinio darbo metu pagaminome ofsetinę spausdinimo formą ir išnagrinėjome gamybos pr. Maskeliūnas, m. Mudėnienė, j. Sidaravičius, v. Turla, l. Zubavičius. Poligrafija. I dalis. Poligrafinės medžiagos, spausdinimo formų gamybos technologija ir įranga. Laboratoriniai darbai. Vilnius: technika, 2001, 112 p.

  • Microsoft Word 119 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (390 žodžiai)
  • Stefa
  • Plokščiosios ofsetinės spaudos formos gamyba
    10 - 1 balsai (-ų)
Plokščiosios ofsetinės spaudos formos gamyba. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ploksciosios-ofsetines-spaudos-formos-gamyba.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 00:51
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo