Plokščiosios vienalytės harmoninės elektromagnetinės bangos


Charakteristikos ir parametrai. Amplitudinė kryptingumo charakteristika. Antenos poliarizacine kryptingumo charakteristika. Fazine antenos kryptingumo charakteristika. Antenos įėjimo varža. Naudingumo koeficientas ((). Antenos kryptingumo koeficientas. Antenos stiprinimo koeficientas. Efektyvus antenos ilgis aukštis.


Tarkime, kad krenta plokščia banga (bangos frontas plokščias) lygiagreti su koordinačių plokštuma x0y ir nėra šalutinių šaltinių (Jš=0). Tam tikru laiko momentu visuose z ašiai statmenos plokštumos taškuose vektorių E ir H reikšmės vienodos. Kadangi /, tai

Lygčių sistemų (11) ir (12) sprendimo būdas vienodas, todel išsprendę (11) sistemą galime gauti ir (12) sistemos sprendinius. (11) ir (12) lygčių sistemų sprendiniai yra:

Gautieji sprendiniai aprašo tiesioginę ir atgalinę (atspindėtą) bangas, jei erdvė kurioje sklinda elektomagnetinė banga yra begalinė atspindėtos bangos nėra ir elektrinio bei magnetinio laukų stiprio vektorių amplitudės yra tokios:

Iš (25) ir (26) galime gauti plokščiosios elektromagnetinės bangos idealiame dielektrike kompleksinių amplitudžių ir momentinių reikšmių išraiškas:

Idealiajame dielektrike slopinimo koeficientas yra lygus nuliui, nes tokioje terpėje nėra šiluminių nuostolių. Elektromagnetinio lauko amplitudės tokioje terpėje nepriklauso nuo koordinatės.

Bangos sklidimo koeficientas yra menamasis dydis, lygus fazės koeficientui. Bangos sklidimo greitis idealiame dielektrike priklauso tiktai nuo dielektriko parametrų (, ( ir nepriklauso nuo dažnio. Nedispersinė terpė.

Idealiojo dielektriko banginė varža yra realusis dydis ir nepriklauso nuo koordinatės. Fazių skirtumas tarp plokščiosios bangos elektrinio ir magnetinio laukų idealiame dielektrike yra lygus nuliui.

Fazinis greitis - tai bangos fronto judėjimo greitis. Tarkime,kad turime du harmoninius virpesius, jų amplitudės vienodos / /kampiniai dažniai bei bangos fazės koeficientai/skiriasi mažai:

Norėdami rasti sklidimo greitį, pasirenkame bet kokį gaubtinės tašką ((t-((z=const. Diferencijuojam pagal laiką dt:

Grupinis greitis turi fizikinę prasmę tik tada, kai sklindant bangai nesikeičia signalo gaubtinė. Terpėse su nuostoliais elektromagnetinės bangos fazinis greitis priklauso nuo dažnio (dispersija). Iš (36) išraiškos matyti, kad fazinis ir grupinis greičiai gali skirtis ne tik dydžiu bet ir ženklu. Dispersija vadinama teigiama, jeigu grupinio ir fazinio greičių kryptys sutampa, o jeigu šių greičių kryptys yra priešingos dispersija yra neigiama.

Plokščiosios bangos slopinimo koeficientas realiame dielektrike nepriklauso nuo dažnio ir didėja didėjant dielektriko laidumui bei banginei varžai.Realiam dielektrike sklindančios plokščios bangos elektromagnetinių lauko vektorių kompleksinės amplitudės ir momentinės reikšmės:

Šie sprendiniai tenkina (24) lygčių sistemą, analogišką pavidalą įgauna ir (23) sprendinio elektromagnetinio lauko vektorių kompleksinių amplitudžių ir momentinių verčių išraiškos.

Bangos praėjusios realiame laidininke bangos ilgio kelią elektrinio ir magnetinio laukų amplitudės sumažėja , žinant kad ((( gausime, kad elektromagnetinio lauko amplitudės sumažėja apie 500 kartų. Tai rodo, kad realiam laidininke elektromagnetinės bangos praktiškai nesklinda (elektromagnetinis laukas įsiskverbia labai negyliai). Skvarbos gyliu laikomas toks atstumas (, kuriame elektromagnetinio lauko vektorių amplitudė sumažėja e kartų. Skvarbos gylis:

  • Elektrotechnika Konspektas
  • Microsoft Word 1814 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2437 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Plokščiosios vienalytės harmoninės elektromagnetinės bangos
    10 - 2 balsai (-ų)
Plokščiosios vienalytės harmoninės elektromagnetinės bangos . (2017 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/ploksciosios-vienalytes-harmonines-elektromagnetines-bangos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:57
×