Plokštumos taškų atvaizdavimas 3D erdvėje


Arcgis kursinis darbas. Plokstumoje atvaizduoti 3d. Arcgis programinės įrangos apžvalga. 3d duomenų atvaizdavimas. 3d plokštumos taškai. Arcgis programavimas. Arcgis tai yra. Arcmap kursinis darbas 2010.

Arcgis paketas. Com technologija. Arcobject‘ai. Užduotis. Algoritmo paaiškinimas. Pagrindinės naudojamos klasės. Išvados. Com yra daugiau negu tiesiog technologija. Tai programinės įrangos kūrimo metodika. Com nustato protokolą, kuris sujungia vieną programinį komponentą, arba modulį, su kitu. Naudojantis šiuo protokolu įmanoma kurti pakartotinai panaudojamus programinės įrangos komponentus, kuriais galima dinamiškai keistis paskirstytoje sistemoje. Arcgis (geographic information system) yra integruotas gis programinės įrangos rinkinys, skirtas pilnam geografinės informacinės sistemos sukūrimui. Tai yra vienas iš populiariausių šiuolaikinių gis paketų. Jis sudarytas iš trijų pagrindinių dalių. Arcobject‘ai - tai com technologija paremta sistema, kuri leidžia programuotojams patobulinti arcgis desktop vartotojo sąsają ir išplėsti esamą duomenų modelį. Arcobject‘ai yra griaučiai, kurie leidžia sukurti tam tikrai sričiai specifinius komponentus iš kitų komponentų. Darbo užduotis: dvimatės plokštumos taškus atvaizduoti trimatėje erdvėje, įtraukiant (turint) z reikšmes. Programoje yra rodoma kaip paimti, kaip pateikti feature klasės atributus ir kaip sukurti tą klasę.

Arcgis (geographic information system) yra integruotas gis programinės įrangos rinkinys, skirtas pilnam geografinės informacinės sistemos sukūrimui.

Arcgis desktop paketas skirtas darbui su žemėlapiais ir kitų gis funkcijų atlikimui. Jis taip pat sudarytas iš kelių integruotų dalių.

Arcmap – pagrindinė arcgis desktop dalis skirta darbui su žemėlapiarctoolbox yra paprastas paketas turintis savyje daugybę naudingų įrankių, skirtų maniarcgis gali būti sukonfigūruotas tiek vienam vartotojui, tiek keletui vartotojų. Modulinė arcgis struktūra lemia didelį šios gis lankstumą ir pritaikomumą įvairiems poreikiams. Be to, kad arcgis turi didžiules vartotojams iš kart pasiekiamas galimybes, jame taip pat numatyta eilė pricom yra daugiau negu tiesiog technologija.

Norint perprasti com būtina suvokti, kad tai nėra objektiškai orientuota kalba, o greičiau protokolas arba standartas. Com taip pat nustato programavimo modelį, žinomą kaip sąsaja paremtas programavimas.

Com specifikuoja objektų modelį ir programavimo reikalavimus, kurie įgalina com objektus bendrauti su kitais com objektais. Šie objektai gali priklausyti tam pačiam procesui, skirtingiems procesams, ar net būti skirtinguose kompiuteriuose. Jie gali būti parašyti skirtingomis kalbomis ir sukurti skirtingais būdais. Štai kodėl com vadinamas dvejetainiu standartu – tai standarta. Com technologija leidžia pakartotinai naudoti objektus dvejetainiame lygmenyje, todėl trečiosios šalies programų kūrėjams nereikia išeities kodų ar objektų bibliotekų norint išplėsti programą kad ir žemiausiu lygmeniu.

Com technologija yra funkcionali, nes ji sudaryta pagal kliento – serverio architektūrą. Serveris (arba objektas) turi tam tikrą funkcionalumą, o klientas šį funkcionalumą panaudoja. Objektas tuo pat metu gali būti serveris tam tikram klientui ir to serverio klientas.

Klientas ir jo serveriai gali egzistuoti toje pačioje, arba skirtingose procesų erdvėse. To paties proceso serveriai yra apipavidalinami dynamic link library (dll) pavidalu, ir šie dll`ai įkraunami į kliento adresų erdvę, kai klientas pirmą kartą susisiekia su serveriu. Skirtingų procesų (out-of-process) serveriai supakuojami į paleidžiamuosius (exe) failus ir veikia savo adresų erdvėje.

Kurdamas com objektus programuotojas turi nustatyti į kokio pavidalo (dll ar exe) serverį jie bus patalpinti. Tačiau jei objektų kūrėjas taisyklingai sukūrė objektus, jų pavidalas neturi įtakos jų panaudojimui iš kliento pusės.

Kiekvieno objektų įpakavimo metodo privalumai ir trūkumai yra simetriškai priešingi.

  • Microsoft Word 377 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (1808 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jūratė
  • Plokštumos taškų atvaizdavimas 3D erdvėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Plokštumos taškų atvaizdavimas 3D erdvėje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/plokstumos-tasku-atvaizdavimas-3d-erdveje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:20
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo