Plotai


Niveliavimo metodai. Vertikalinė nuotrauka. Žemės darbų tūrių skaičiavimas. Ploto niveliavimas. Plotu niveliavimas. Pasvirusios aiksteles projektavimas. Ploto niveliavimas ir pasvirusios aiksteles projektavimas. Niveliavimo darbai. Horizontaliosios aikštelės projektavimas ir žemės darbų tūrių skaičiavimas. Niveliavimas.

Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Plotų niveliavimo sąvoka ir būdai. Geometrinio niveliavimo principai. Aikštelės niveliavimas. Topografinio plano sudarymas. Aikštelės nužymėjimas. Horizontalių brėžimo būdai. Pasvirusios aikštelės projektavimas ir žemės darbų tūrių skaičiavimas. Projektinės altitudės ir darbo aukščių skaičiavimas. Nulinių žemės darbų taškų atstumų skaičiavimas. Žemės darbų tūrio skaičiavimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Geodezija mokslas, tiriantis žemės formą, dydį ir gravitacijos lauką bei vietovės matavimus, susijusius su žemės paviršiaus planų ir žemėlapių sudarymui. Nagrinėja žemės formos ir dydžio nustatymo būdus ir kt.

Turėdami geodezinių matavimų duomenis, galima sudaryti planus, žemėlapius ir profilius. Kai krašte pradedama vykdyti melioracija, žemėtvarka, geologiniai tyrimai, kelių tiesimas, miestų planavimas ir įvairių pramonės objektų statyba, pirmiausia reikia atlikti geodezinius matavimus.

Reljefą sudaro įvairūs žemės paviršiaus nelygumai – iškilimai ir įdubimai. Norint reljefą pavaizduoti plane, reikia mokėti pažinti reljefą vietovėje ir mokėti niveliuoti. Niveliavimas tai žemės paviršiaus taškų aukščių skirtumų matavimas. Aukščių skirtumus galima matuoti įvairiais metodais ir įvairių konstrukcijų prietaisais. Niveliavimo metodai ir prietaisai parenkami pagal niveliavimo tikslumą, vietovės sąlygas, darbams skirtą laiką bei kitas aplinkybes.

Niveliavimo tikslumas parenkamas priklausomai nuo poreikio. Vienokiu tikslumu niveliuojama sudarant topografinius planus bei žemėlapius, įvairius profilius, kitokiu – kai reikia paženklinti ir montuoti statinius, stebėti pastatų ir inžinerinių įrenginių vertikaliausias deformacijas. Dar galima atvaizduoti: pievas, miškus, upes, kelius, kalnus, daubas, šlaitus, ir kitus nelygumus.

Temos aktualumas: norint atlikti, bet kokius darbus su žeme jau reikia atlikti geodezinius matavimus. Horizontaliosios aikštelės projektavimas ir žemės darbų tūrio skaičiavimas labai svarbus. Turime žinoti, kiek žemės reikia nukasti, o kiek įpilti.

Darbo tikslas: apžvelgti informacijos šaltinius susijusius su niviliavimo darbais, bei atlikti pasvirosios aikštelės projektavimą ir žemės darbų tūrių skaičiavtamučio ir kt. Knygoje geodezija (1992) teigiama, kad geodezija yra žemės matavimo mokslas. Vertikalinė nuotrauka, niveliavimas, apima visus matavimo, skaičiavimo ir grafinius darbus, reikalingas žemės paviršiaus taškų aukščiams rasti. Niveliavimu randama kiekvieno taško trečioji koordinatė – taško aukštis. Tamutis aprašo apie dažniausiai praktikoje taikomą niveliavimo kvadratais būdą, kaip planuojami ir atliekami ploto niveliavimo darbai.

Variakojis p. Aprašo, kaip apskaičiuoti niveliavimo žurnalą, nesaryšius, aprašo apie pasvirusios aikštelės projektavimą: darbo aukščių skaičiavimą, nulinių žemėploto niveliavimas yra vertikalioji teritorijos nuotrauka, taikant geometrinio niveliavimo metodą.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2010 m.
  • 21 puslapis (3970 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Plotai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Plotai. (2010 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/plotai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:46
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo