Plungės miesto kultūrinis žemėlapis


Įvadas. Trumpa miesto istorija. Įžymios vietos ir paminklai. Koncertų, teatrų salės. Vietiniai renginiai. Pramogų ir sporto centrai. Įžymūs žmonės. Įžymios vietos plungės rajone. Literatūros sąrašas. Išvados.


Lietuvos miestas, miestelis ir kaimas turi savitą savo istoriją, kurioje tam tikrus ženklus palieka besikeičiančios epochos ir žmonės. Plungės miestas neišimtis, turi savo istoriją, savo bruožus, savo kultūrą. Plungės kraštas yra išsaugojęs gana turtingą materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą. Taip pat čia dar galima išgirsti žemaičių tarmę ir labai įdomią šių vietų istoriją, surasti dvarų kultūros pėdsakų, senas kapinaites, nesunaikintą kraštovaizdį. Šiuo metu Plungės rajone užregistruota 480 kultūros paveldo objektų.

Gimiau ir užaugau savo gimtajame mieste Plungėje. Nuo pat mažens šis miestas man yra labai gražus, išsiskiriantis savo kultūra, bei lankytinomis vietomis. Todėl šiame darbe pateiksiu kultūrini žemėlapį, kad atvažiavę kaimynai iš kitų miestų ar netgi šalių, žinotų kur apsilankyti Plungėje. Visų pirma trumpai apie šį miestelį ir kokie kultūros objektai jame yra.

Po Antrojo pasaulinio karo lurdas uždarytas, skulptūra perkelta į Plungės bažnyčią. Lurdas buvo atstatytas ir 1990 m. spalio 20 d. pašventintas.

Plungėje atskiros teatro ar koncertų salės nėra. Visi pagrindiniai vietiniai renginiai ir koncertai vyksta Plungės kultūros centre esančioje didžiojoje žiūrovų salėje.

Šio Kultūros centro atsiradimas ir ilgametė veikla tapo savotišku fenomenu. Jis diktavo kultūrines tendencijas, skatino kitų institucijų veiklą, palaikė kultūrinių tradicijų gyvastį.

Plungės kultūros centro įkūrimo metai laikomi 1939 m., Plungės klebono Povilo Pukio rūpesčiu Plungėje buvo pastatyta dviaukštė parapijos salė pritaikyta kultūros reikmėms (Vytauto g. 29), kurioje įsikūrė kultūros namai, o dabar – Kultūros centras yra naujuose patalpose (Senamiesčio a.3). Naujieji kultūros namai, kurie 2003 metais pavadinti kultūros centru, buvo pastatyti 1990 m. ir užima 4216 kvadratinių metrų plotą. Plungės rajono savivaldybės kultūros centras įsikūręs Senamiesčio a. 3, Plungėje.

Viena iš populiaresnių mano miesto salių yra Šv. Jono krikštytojo bažnyčios parapijos salė. Jos istorija yra gana ilgoka, buvo įvairių netikėtų ir plungiškius sukrėtusių akimirkų, kaip gaisras, tačiau galima didžiuotis tuo, jog ten vyksta įvairūs jaunimo susibūrimai. Ši salė tampa viskuo: nuo kino filmų salės po giedru dangumi iki teatro salės, kurioje vyksta įvairūs pasirodymai.

Renginiai ir koncertai taip pat vyksta Plungės miesto aikštėje, senamiestyje, alėjoje, slėnyje, bibliotekose, parke bei prie vandens bokšto.

Plungės kultūros centre yra parodų salė, kurioje vyksta įvairios parodos, garsių dailininkų bei menininkų iš Lietuvos ir užsienio. Šiuo metu galime pamatyti Lietuvos jūros muziejaus parodą.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 1270 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2388 žodžiai)
  • Ina
  • Plungės miesto kultūrinis žemėlapis
    10 - 8 balsai (-ų)
Plungės miesto kultūrinis žemėlapis. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/plunges-miesto-kulturinis-zemelapis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 05:53
×