Plutonas. Pristatymas.


Plutonas skaidres. Plutono sandara. Skaidres apie plutona. Plutono duomenys. Plutonas referatas. Plutonas powerpoint. Plutono skaidres. Planetos ppt. Plutonas power point. Abraomas kulvietis power point.

Plutonas. Plutonas yra mažiausia, šalčiausia ir tolimiausia devintoji planeta. Šią planetą galima įžiūrėti tik pro didelį teleskopą. Plutono atradėjas. Plutono duomenys. Plutono sandara ir ypatybės. Plutono palydovai. Plutono palydovas charonas. Hablo kosminio teleskopo nuotrauka.

Plutoną 1930 m. atrado amerikiečių astronomas Klaidas Tombas.

Plutonas pavadintas senovės graikų požemio pasaulio dievo Plutono vardu. Jo astronominis simbolis .Tai JAV astronomo Persivalio Lovelio, 1915 m. apskaičiavusio Plutono orbitą, vardo ir pavardės pirmosios raidės.

Plutonas yra uolienų su sušalusiu azotu kamuolys, jo paviršius sudarytas iš metano. Plutone visada šalta, apie -220 °C. Tačiau, kai jis priartėja prie Saulės, atšyla; dalis ledo virsta dujomis ir sudaro atmosferą. Jo orbita skiriasi nuo kitų planetų orbitų – ji ne tokia apskrita, 17° pasvirusi į Žemės orbitos plokštumą.

  • MS PowerPoint 786 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (262 žodžiai)
  • Andrius
  • Plutonas. Pristatymas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Plutonas. Pristatymas.. (2010 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/plutonas-pristatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:57
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo