Plytelės


Marmuro plyteles. Matines plyteles. Keramines plyteles referatas. Plyteles referatas. Referatas plyteles. Referatas plytelių. Mozaikines marmuro plyteles. Plyteliu skaidres. Pastelines plyteles. Plyteles referatai.

Kriterijai, kuriais vadovaujantis reikėtų rinktis apdailos medžiagas, kartu ir paprasti, ir sudėtingi. Pirma, turite pasirinkti tai, kas jums patinka, nes būtent jums šioje aplinkoje reikės gyventi arba dirbti. Antra, kalbant apie plyteles, prieš apsispręsdami, kiek joms galite skirti pinigų, atminkite, kad plyteles naudosite keliolika metų, todėl visuomet daugiau laimėsite įsigiję geros kokybės šiuolaikinio dizaino plyteles. Plati keraminių plytelių spalvų ir atspalvių gama, faktūrų bei formatų įvairovė leidžia įgyvendinti vartotojui pačius netikėčiausius sumanymus, pasiekti norimą įspūdį formuojant patalpos erdves. Pastaraisiais metais madingiausios pusiau matinės arba matinės plytelės, faktūra imituojančios įvairius natūralaus audinio, odos, medžio, akmens paviršius. Tebevyrauja minimalizmo tendencija, kai klijuojamos baltos arba pastelinės sienų plytelės, derinamos su ryškių tamsių spalvų dekoratyvinėms plytelėmis ir juostelėmis bei tamsių spalvų grindimis. Klinkerio plytelės. Akmens masės keraminės plytelės. Mozaikinės plytelės. Marmuro plytelės. Danga lauko terasoms. Keraminių plytelių rūšys. Atmintinė perkant plyteles. Spalvų skirtumai. Patvarumo grupės. Sudūrimai. Sudūrimo plotis. Patarimai perkantiems keramines plyteles. Kaip pasirinkti keraminių plytelių klijus ir glaistus. Keraminės plytelės: klasifikacija ir pritaikymas.

Keraminės plytelės – labai praktiška ir populiari grindų danga, tinkanti ir visuomeniniams pastatams, ir gyvenamosioms patalpoms. Šiuolaikinės plytelės dizainu ir spalvų įvairove gerokai lenkia kitas dangas – rinktis čia galima nuo švelnių pastelinių iki rėksmingų spalvų ar plytelių su šviečiančiais neoniniais akcentais - plytelės puiki galimybė kurti nepakartojamą namų dizainą.

Virtuvėje ir vonioje, kur reikalinga ilgaamžė, nebijanti drėgmės ir lengvai prižiūrima danga, plytelės nepakeičiamos. Nuo plytelių paviršiaus priklauso ir jų klojimo vieta. Akmens paviršių ar gruoblėtą molio aslą imituojančios plytelės puikiai tiks kaimiško stiliaus interjerui, bet sumaniai priderintos, jos pagyvins ir šiuolaikišką voniklinkerio plytelės savyje puikiai suderina akmens masės ir paprastos keramikos privalumus - jos porėtos, todėl sukaupia ir ilgai išlaiko šilumą, tai itin aktualu esant šildomoms grindims, labai tvirtos ir atsparios šalčiui. Gali būti glazūruotos arba ne - šiuo atveju joms taip pat reikalingi impregnantai. Grindinės klinkerio plytelės kiek storesnės nei akmens masės ar keramikos, bet tai ko gera vienintelė medžiaga, leidžianti išdegti laiptų pakopas su snapeliu (be sujungimo).

Klinkerio plytelės - viena iš natūraliausių dangų, tinkančių tiekitin patvarios akmens masės plytelės, gaminamos iš labai smulkios frakcijos molio ir išdegtos aukštoje temperatūroje - nepamainomos visur, kur didesnis judėjimas. Jos ilgaamžės, atsparios trinčiai, vandeniui bei temperatūrų pokyčiams. Šiuolaikinės technologijos joms suteikia nei kiek ne prastesnę išvaizdą nei įprastinėms keraminėms plytelėms - seniai praėjo laikai kai jos galėjo tikti vien parduotuvių sandėliams bei nepretenzingiems koridoriams. Jų paviršiai gali būti lygūs, gruoblėti (atsparūs slydimui), ruplėti kaip teracas, glazūruoti, raštai, ėsdinti rūgštimis, pusiau ar visiškai poliruoti. Kadangi smulkus molis stipriai supresuotas, jos yra itin laidžios šilumai - nesunkiai įšyla bei greitai vėl atvėsta , bet tai pilnai kompensuoja jų atsparumas bei lengva priežiūra - žinoma, jei nėra visiškai be reikalo taupoma ir atsisakoma impregnantų - skysčių ar pastų, padengimozaikos menui jau daugiau kaip keturi tūkstančiai metų. Ją naudoja dar iki šiol pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje gyvenančios afrikos, australijos ir naujosios zelandijos tautelės. Mozaika daug patvaresnė už tapybą, todėl antikos mozaikos išsilaikė daug geriau nei tapybos darbai. Mozaikos plytelės gaminamos iš stiklo silikato, molio ar marmuro.

  • Microsoft Word 92 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (4811 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jaroslav
  • Plytelės
    10 - 1 balsai (-ų)
Plytelės. (2011 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/plyteles.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo