Pn sandūrų voltamperinių charakteristikų eksperimentinis tyrimas


Pn sanduru voltamperiniu charakteristiku tyrimas. Pn sandūros vach. Pn sandūrų voltamperinių charakteristikų skaičiavimas ir analizė. P-n sandūros barjero aukstis. Vach grafikas. Pn sandutu vach skaiciavimas ir analize. Pn sanduros voltamperiniu charakteristiku eksperimentinis tyrimas. Referatas pn sandūra. Sandūros stiprumas. Sanduros atbuline srove.

Darbo tikslas. Išmokti matuoti puslaidininkini diodų voltamperines charakteristikas (vach). Išsiaiškinti, kaip pn sandūrų vach priklauso nuo paskirties ir puslaidininkių parametrų. Matavimų rezultatai. Vach tiesioginės šakos matavimo rezultatai. Vach atbulinės šakos matavimo rezultatai. Stabilitronų vach matavimo rezultatai. Vach grafikai. Tiesioginės ir atgalinės šakos vach grafikas. Stabilitronų vach grafikas. Išvados. Prijungus tiesioginę įtampą prie pn sandūros, joje veikiančio elektrinio lauko stiprumas sumažėja. Sumažėja ir potencialinio barjero aukštis, bet dreifinė pn sandūros srovė lieka nepakitusi. Difuzinė srovė, didėjant tiesioginei įtampai ir mažėjant potencialinio barjero aukščiui, didėja eksponentiniu dėsniu. Prijungus atbulinę įtampą ir jai didėjant pn sandūros atgalinė srovė nekinta. Taip yra todėl, kad per pn sandūrą teka tik dreifinė srovė, kurios tankis ir stiprumas nepriklauso nuo veikiančios įtampos ir potencialinio barjero aukščio.

Išmokti matuoti puslaidininkini diodų voltamperines charakteristikas (vach).

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (238 žodžiai)
  • Saulius
  • Pn sandūrų voltamperinių charakteristikų eksperimentinis tyrimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Pn sandūrų voltamperinių charakteristikų eksperimentinis tyrimas. (2011 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pn-sanduru-voltamperiniu-charakteristiku-eksperimentinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:53
×