Pneumatinės ir hidraulinės sistemos apžvalga, panašumai, skirtumai


Pneumatikos ir hidraulikos sistemų apžvalga , panašumai ir skirtumai anotacija. Hidraulinių sistemų apžvalga , ypatybės ir taikymas. Hidraulinių pavarų privalumai , trūkumai ir panaudojimas. Pneumatinių sistemų apžvalga , ypatybės ir taikymas. Pneumatinių pavarų privalumai ir trūkumai. Hidraulinės ir pneumatinės sistemų panašumai ir skirtumai.


Kadangi įrenginių su hidraulinėmis ir pneumatinėmis pavaromis vis daugėja, reikia vis daugiau žinių apie jas. Šiame straipsnyje yra pristatomos dvi dažniausiai, produkcijos ir paslaugų gamybos procese, naudojamos pneumatikos ir hidraulikos sistemos. Jų privalumai ir trūkumai, tarpusavio suderinamumas, gedimai ir kokį vaidmenį jos atlieka gamybos ir kituose technologiniuose procesuose.

Hidrauline (pneuamtine) sistema yra vadinamas įrenginių kompleksas, skirtas mechaninei energijai paversti į skysčių (dujų) vidinę energiją, skysčių (dujų) vidinei energijai paversti į mechaninę, skysčių (dujų) srautams ir/arba jų pernešamai energijai transportuoti bei jų parametrams reguliuoti.

Skysčių ir dujų transportavimo sistemos, skirtos skystoms arba dujinėms medžiagoms perkelti iš vienos vietos į kitą (naftotekiai, dujotekiai, produktotiekiai ir t.t.)

Šildymo bei aušinimo sistemos, skirtos šiluminei energijai pernešti iš vienos vietos į kitą, naudojant skysčio arba dujų srautus.

Hidraulinės ir pneumatinės sistemos, skirtos potencinei (slėgio) ir/arba kinetinei energijai sukurti, pernešti iš vienos vietos į kitą bei transformuoti, naudojant skysčio arba dujų srautus. Šiose sistemose pirminė iš turimo šaltinio gaunama energija (elektrinė arba mechaninė) pirmiausia paverčiama skysčio arba dujų potencine arba kinetine energija; ši energija skysčio arba dujų srautu pernešama į reikiamą vietą ir ten vėl paverčiama mechanine slenkamojo arba sukamojo judesio energija. Šios rūšies sistemos dažnai yra vadinamos hidraulinėmis arba pneumatinėmis pavaromis.

Tepimo sistemos, skirtos trinties jėgoms tarp kontaktuojančių paviršių ir tų paviršių dilimo intensyvumui mažinti.

Kompleksinės paskirties hidraulinės ir pneumatinės sistemos, vykdančios dvi arba daugiau ankščiau išvardintų funkcijų.

Išnagrinėti hidraulinės sistemos veikimo principą, jos neatsiejamas detales, nustatyti jos našumą ir pritaikomumą.

Išanalizuoti pneumatinės sistemos sandarą, struktūrą, pagrindinius elementus, panaudojimo galimybės ir veiksmingumą.

Palyginti hidraulinės ir pneumatinės sistemos privalumus ir trūkumus, jų panašumus ir skirtumus.

Pagal valdymo pobūdį skiriamos ciklinio arba programinio valdymo hidraulinės pavaros (sekos pavaros arba servopavaros). Ciklinio valdymo hidraulinės pavaros daugeliu atvejų yra valdomos pastovaus dydžio (nekintančiais laikui bėgant) cikliškai besikartojančiais valdymo signalais; jos neturi grįžtamojo ryšio grandinių ir yra santykinai paprastesnės. Programinio valdymo hidraulinės pavaros (sekos pavaros arba servopavaros) yra valdomos, naudojant nuolatos pagal tam tikrą programą kintančiais diskretiniais arba tolydiniais valdymo signalais, kurie yra suformuojami priklausomai nuo suprogramuotų ir grįžtamojo ryšio grandine gaunamų signalų sumos.

  • Mechanika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 102 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1947 žodžiai)
  • Kolegija
  • Artūras
  • Pneumatinės ir hidraulinės sistemos apžvalga, panašumai, skirtumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Pneumatinės ir hidraulinės sistemos apžvalga, panašumai, skirtumai. (2017 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pneumatines-ir-hidraulines-sistemos-apzvalga-panasumai-skirtumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:23
×