Pneumatinių valdymo sistemų su dviem vykdymo įtaisais tyrimas


Pneumatiniu sistemu valdymo irenginiai. Bistabilus skirstytuvas. Pneumatinio cilindro veikimo principas. Pneumatiniu cilindru valdymas. Pneumatines sistemos cilindrai. Pneumatinių sistemų vykdymo įtaisai. Pneumatiniai valdymo jungikliai. Vykdymo itaisu valdymas. Pneumatinis cilindras. Pneumatikos sistemu schema.

Darbo tikslas: susipažinti su pneumatinių vykdymo įtaisų judesio diagramomis ir ištirti dviejų dvikrypčių cilindrų suderinto valdymo sistemą. Užduotis. Išnagrinėti ir trumpai aprašyti. Pav. Pateiktą dviejų dvikrypčių pneumatinių cilindrų suderinto valdymo judesio diagramą. Parinkti reikiamus elementus, susipažinti su jų veikimo principu ir stende sujungti. Pav. Parodytą pneumatinę valdymo schemą. Paspaudus start mygtuką, išbandyti cilindrų valdymo schemą. Bandymų metu stebėti kaip veikia kiekvienas schemos elementas. Aprašyti schemos veikimo principą, nurodant kiekvieno elemento paskirtį ir jo vykdomas funkcijas. Cilindrų. Ir. Oro išmetimo linijose nuosekliai įjungti srauto reguliatorius ir išbandyti abiejų cilindrų greičio reguliavimo galimybes.

Darbo tikslas: susipažinti su pneumatinių vykdymo įtaisų jišnagrinėti ir trumpai aprašyti pav.

Parinkti reikiamus elementus, susipažinti su jų veikimo principu ir stende sujungti pav. Parodytą pneumatinę valdymo schemą.

Paspaudus start mygtuką, išbandyti cilindrų valdymo schemą.

šiame darbe tiriamo dviejų pneumatinių cilindrų (. ir. 0) suderinto valdymo judesio viršutinėje diagramos dalyje pateikta. cilindro vieno ciklo judesio diagrama, o apatinėje -. cilindro. Kiekvieną ciklą galima išskaidyti į taktus, kurie pažymėti skaičiais: 1-2; 2-3; 3-4 ir 4-. Abiejų cilindrų padėtys ciklo pabaigoje (5 padėtis) sutampa su jų pradinėmis padėtimis ciklo pradžioje (5 = 1).

Ciklo pradžioje (1 padėtis) nuspaudžiamas start mygtukas ir. cilindras pirmojo takto (1-2) metu išstumia savo kotą iki galinės padėties. Antrasis cilindras. pirmojo takto metu neveikia. Antrojo takto (2-3) metu. cilindras laukia išstūmęs savo kotą, o cilindras. tada išstumia savo kotą iki galinės padėties. Trečiojo takto (3-4) metu. cilindras įtraukia savo kotą iki padėties 4, kuri sutampa su ir (pradine) padėtimi. Trečiojo takto (3-4) metu. cilindras neveikia, jis laukia išstūmęs savo kotą. Ketvirtojo takto (4-5) metu. cilindras nejuda, o cilindras. įtraukia kotą iki padėties 5, kuri sutampa su (pradine) padėtimi.

Analogiškai jungikliai. ir. fiksuoja cilindro. galines padėtis, bet jų formuojamais signalais valdomas bistabilus 5/2 tipo skirstytuvas. ir cilindras

Laboratorinio darbo eiga.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (487 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rinholdas
  • Pneumatinių valdymo sistemų su dviem vykdymo įtaisais tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pneumatinių valdymo sistemų su dviem vykdymo įtaisais tyrimas. (2011 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pneumatiniu-valdymo-sistemu-su-dviem-vykdymo-itaisais-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:11
×