Pneumotoraksai


Įvadas. Pneumotorakso rūšys. Trauminis pneumotoraksas. Tyrimai. Simptomai. Pirmoji pagalba. Gydymas. Spontaninis pneumotoraksas. Simptomai. Tyrimai. Gydymas. Pirmoji pagalba. Ligos eiga. Komplikacijos. Profilaktika. Išvados. Literatūros sąrašas.

Plaučiai paprastai prisipučia padidinti krūtinės ertmėje dydis, todėl neigiamas (vakuumas) slėgis pleuros erdvėje (per krūtinės ertmėje, bet ne į plaučius plotas). Jei oras patenka į pleuros vietos arba skylę plaučiuose arba krūtinės ląstoje, pleuros erdvėje slėgis atitinka slėgį už kūno ribų. Taip, vakuumas yra prarasta ir plaučių išnyksta. Pneumotoraksas – tai oro patekimas ir susikaupimas pleuros ertmėje. Šis oras spaudžia plautį iš išorės ir plautis subliūkšta. Skiriamos šios pneumotorakso rūšys: trauminis, spontaninis (įvykstantis savaime), jatrogeninis (po įvairių medicininių procedūrų). Pneumotoraksas pasireiškia kaip skausmas krūtinėje, kosulys, dusulys, padažnėjęs, paviršinis kvėpavimas, oro susikaupimas tarpuplautyje, kakle.

Trauminiai pneumotoraksai gali atsirasti dėl stiprios bukos traumos ar penetruojančios traumos krūtinės ląstoje, pavyzdžiui šautinės ar durtinės žaidos. Dažniausia priežastis yra šonkaulių lūžimai. Taip pat pneumotoraksai skirstomi pagal atsiradimo mechanizmą: atviras, uždaras ir spaudžiantis (kitaip vadinamas ventiliniu) pneumotoraksai. Atviras pneumotoraksas yra tada, kai krūtinės ląstoje yra defektas, pro kurį oras lengvai įeina ir išeina. Uždaras pneumotoraksas yra tada, kai patekęs oras neturi kur išeiti, bet taip pat ir nėra pro kur patekti naujam orui. Šiuo atveju oras rezorbuojasi savaime ir ypatingų gydymo priemonių neprireikia.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 356 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1238 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Pneumotoraksai
    10 - 5 balsai (-ų)
Pneumotoraksai. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pneumotoraksai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:28
×