Pobuvių banketų organizavimas


Įvadas. Banketo sąvoka ir istorija. Prieš rengiant banketą. Svečių susodinimas ir aptarnavimas. Indai, įrankiai, taurės, prieskoninės ir patiekalai. Išvados.

Darbo tikslas – naudojantis įvairiais šaltiniais išnagrinėti, kas yra banketas ir kaip jis rengiamas. Taip pat ir kokios yra banketo ruošimo taisyklės.

Banketas – tai oficialios vaišės, kurios skirtos užsienio svečiams, žymiems žmonėms ir svarbioms progoms. Itin didelis dėmesys skiriamas stalui, jo serviravimui ir, be abejo, sveikinimo kalboms.

Banketai, kaip ir bet kuri kita šventė, turi savo istoriją. O ji prasideda nuo Liudviko XIV - ojo, dar žinomo kaip Karalius Saulė, kuris kartą buvo pasakęs “Po manes nors ir tvanas”. Prancūzijos karalius buvo “ištroškęs” linksmybių ir pramogų, todėl būtent jo valdymo laikotarpiu ir atsirado banketo sąvoka. Karalius turėjo ūkvedį Vatelį, kuris organizuodavo karaliaus svitai puotas ne tik prabangiose menėse, bet ir gamtoje su gėrimais, vaišėmis ir linksmybėmis. Metraštininkai pasakojo, kad Vatelis besirūpindamas puotomis, galėdavo nemiegoti net kelias paras.

Viskas prasidėjo kai Karalius ir visas dvaras išvyko aplankyti princo, o ten prabuvo visa savaitę. Be abejo, Vatelis visa laiką turėjo rūpintis vykusiu banketu. Ūkvedžiui tai buvo tikras išbandymas, jis nuolatos davė įsakymus savo pavaldiniams ir nė sekundei neatsipalaidavo, kad puota praetų kuo puikiausiai. Jo darbas ir vargas nebuvo nepastebėti, Vatelis buvo pripažintas tikru banketo “karvedžiu” ir išvažiuojamųjų banketų pradininku.

Norint surengti banketą, patiekalus ir gėrimus reikia užsakyti jau prieš 2 – 3 savaites, tikslų svečių skaičių pranešti prieš savaitę, o patvirtinti prieš 1 – 2 dienas. Svarbu yra tai, kad net kai yra tikslus svečių skaičius, vis tiek reikia paruošti bent kelias papildomas vietas. Svečius apie baketo vietą reiktų informuoti pakvietime, patartina pridėti vietovės žemėlapį.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1400 žodžiai)
  • Kristina
  • Pobuvių banketų organizavimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Pobuvių banketų organizavimas. (2015 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pobuviu-banketu-organizavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 02:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo