Podagros pristatymas


Podagra Pristatymas. Įvadas. Daug kas galvoja, kad podagra - tai pirmojo pėdos piršto deformacija. Situacija. Vidutinio amžiaus vyriškis, linkęs vartoti alkoholį ir valgyti daug purininių medžiagų turintį maistą (žuvį. Darbo tikslas Išsiaiškinti kas yra podagra. Podagra – tai lėtinė tam tikrų medžiagų (šlapimo rūgšties) apykaitos sutrikimo liga. Simptomai. Odos mazgeliai ūmus sąnarių skausmas. Podagros formos. Pirminė podagra. Antrinė podagra (?10%), sąlygoja ligos ar patologinės būklės. Podagros rizikos faktoriai. Nutukimas Alkoholio vartojimas. Kaip atpažinti podagros priepuolį. Podagros priepuolio atsiradimą taip pat gali paskatinti drėgmė. Podagros gydymas ir profilaktika. Svarbu gyvenimo būdo koregavimas ir vaistų parinkimas. Kadangi podagra –. Kineziterapeuto slaugos planas. Išvados. Podagra – tai lėtinė (šlapimo rūgšties) apykaitos sutrikimo liga. Literatūra.

Podagra Pristatymas Darbą tikrino: lektorė Vida Stončienė.

Vidutinio amžiaus vyriškis, linkęs vartoti alkoholį ir valgyti daug purininių medžiagų turintį maistą (žuvį, riebią mėsą), kartą, apsinuodijo švinu, bet į gydytojus nesikreipė, nes buvo pavargęs ir jautėsi mieguistas. Naktį vyriškis pajuto didelį skausmą sąnariuose, o kūno temperatūra pakilo iki 38-40 laipsnių, krėtė šaltis. Visą tai tęsėsi keliolika valandų. Ryte atsikėlęs vyras jautėsi gerai, tačiau šis priepuolis kartojosi kiekvieną dieną. Pajutęs, kad jo sąnariai nejudrūs, deformuojasi, vyras nuskubėjo pas gydytoją. Ligoninėje daktaras apžiūrėjo vyriškį ir pasakė, kad jam yra antrinė podagra. Daugiausia buvo pažeistas pėdos didžiojo piršto antrasis sąnarys, jis buvo patinęs, paraudęs ir skaudėjo dėl sąnariuose nusėdusių šlapimo rūgšties kristalų. Visą tai suriko dėl alkoholizmo, mitybos ypatumų, sumažėjusio šlapimo rūgšties išskyrimo, dėl švino nefropatijos. Gydytojas rekomendavo koreguoti gyvenimo būdą: laikytis dietos su mažesniu riebios mėsos ir žuvies kiekiu, vengti riebių padažų, sultinių, saldumynų. Apriboti ar visiškai atsisakyti kavos, kakavos, alkoholio. Vartoti reiktų daugiau skysčių, valgyti daugiau vaisių, daržovių, uogų, pieno produktų, riešutus, įvairius grūdinius produktus, išrašė nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Taip pat gydytojas skyrė bendrą viso kūno paviršiaus masažą, akcentuojant labiau skaudamas sritis – pažeistus sąnarius, kad stimuliuotų medžiagų apykaitą, pagerintų kraujo ir limfos apykaitą, ypač pažeistuose sąnariuose bei aplink juos esančiuose raumeniniuose audiniuose, sumažintų skausmą bei išvengtų priepolių.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 230 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (907 žodžiai)
  • Zivile
  • Podagros pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Podagros pristatymas. (2014 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/podagros-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:45
×