Poetas Aidas Marčėnas teigia, kad tikra poezija yra viršlaikiška - Literatūra, 28 potemė


Viršlaikiškumas. Kas yra virslaikiska poezija. Poezija viršlaikiška.

28 lietuvių kalbos potemė 10 klasei 2015 m. Literatūra. Išplėstinis planas ir šaltiniai. Potemė apie Aido Marčėno mintį, kad poezija yra viršlaikiška.
28. Poetas Aidas Marčėnas teigia, kad tikra poezija yra viršlaikiška. Remdamiesi bent dviejų lietuvių poetų eilėraščiais, argumentuotai paaiškinkite, kaip suprantate šią mintį.

Poezija yra viena saviraiškos sričių, kurią šiuolaikiniai žmonės yra linkę pamiršti. O būtent ji padeda išlaisvinti dvasią, pailsėti, pamiršti slegiančius kasdienius įvykius. Ji tarsi nuneša mus į kitą pasaulį. Taip pat ši kūrybos rūšis nėra lengvai kuriama. Kad sukurti gerą eilėraštį, reikia idėti daug darbo ir pastangų. Tačiau šios pastango tikrai nenueis veltui, nes tikrai gera poezija yra amžina. Ji tiesiog nesensta ir išlieka per amžius, todėl ji ir yra viršlaikiška. Taigi, šiandien savo kalbėjime pateiksiu du pačius populiariausius ir tiesiog niekada nepasenstančius kūrinius, kurie įrodo ir pagrindžia poeto Aido Marčėno mintį, kad tikra poezija yra viršlaikiška.

Visų pirma, tai poezija padeda suvokti tikrąjį gamtos grožį. Gyvendami technologijų ir pramonės visuomenėje ne dažnai pasižiūrime į dangų, augaliją ar gyvuniją. Nes tam tiesiog nelieka laiko. Juk mes turime visur suspėti, viską padaryti. Poilsis gamtoje gali ir palaukti, juk nera kur skubėti. Tačiau šis požiūris yra klaidingas. Kiekvienas žmogus turi išmokti ilsėtis, įsikrauti naujų jėgų, kad judėtu toliau savo tikslo link.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (801 žodžiai)
  • Mokykla
  • Poetas Aidas Marčėnas teigia, kad tikra poezija yra viršlaikiška - Literatūra, 28 potemė
    10 - 6 balsai (-ų)
Poetas Aidas Marčėnas teigia, kad tikra poezija yra viršlaikiška - Literatūra, 28 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/poetas-aidas-marcenas-teigia-kad-tikra-poezija-yra-virslaikiska-literatura-28-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:28
×