Poetas Sigitas Geda teigė, kad poezija yra savotiškas bėgimas iš kalbos


Sigitas geda eilėraščiai vaikams. S. geda eilerasciai. Sigitas geda poezija. Kas yra begimas nuo normalios kalbos. Sigitas geda eilerascio interpretacija. S.geda eilerasciai vaikams. Sigitas geda eilerasciu analize. Sigito gedos temos. S. geda poezija. Sigitas geda. poezija.

Vaizduojant jį pasitelkiamos net muzikos sąvokos ar įvaizdžiai. Jis garsėja itin taikliomis metaforomis: „ Pirmutiniais sidabro peiliais/ Ant kalnų ruduo pasipjovė “, „ Ir plyšo drėgno pumpuro žalia skara “, įstabiomis persifikacijomis: „ Miško medis nutildo lapus/ Nuramina išdykusią šaką... “ , „ Danguj apalpę žvaigždės guli “. Jo literatūrinės kalbos būtent negalėtumėme vadinti „ normalia “ – nes neišgirstume jos kasdienybėje mūsų kalboje, o retkarčiais paskaitę jo kūrybą galime ja gėrėtis ir stebėtis bėgimu iš realybės.
Taigi, aš, asmeniškai, pritariu Sigito Gedos pasakytai minčiai, jog poezija yra savitas bėgimas iš kalbos, nes geriausi poetai atranda savitą kalbos būdą, kuris kartais toli gražu nepanašus į mūsų kasdieninę šnekamąją kalbą. Bet tai tikrai nesugadindavo jų eilėraščių, o tik padarydavo juos savitus ir dar labiau traukiančius skaitytojų dėmėsį.
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (808 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ligitas
  • Poetas Sigitas Geda teigė, kad poezija yra savotiškas bėgimas iš kalbos
    10 - 2 balsai (-ų)
Poetas Sigitas Geda teigė, kad poezija yra savotiškas bėgimas iš kalbos. (2013 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/poetas-sigitas-geda-teige-kad-poezija-yra-savotiskas-begimas-is-kalbos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 12:52
×