Poeto ir kūrybos tema romane Altorių šešėly


Poeto ir kūrybos tema romane Altorių šešėly.

Poezija – tai širdies kalba, vidinės būsenos išraiška. Kuriant atsiskleidžia žmogaus jausmai ir vidiniai išgyvenimai. Būtent Vinco Mykolaičio – Putino psichologinis – intelektualinis romanas „Altorių šešėly“ atskleidžia žmogaus vidinius išgyvenimus. Tačiau šis kūrinys nėra apie tai – romanas yra savotiška autoanalizė, kurioje pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris sprendžia jo gyvenime iškylančius klausimus. Pagrindinė problema, kuri vargino veikėją, buvo bandymas suderinti kunigystę su kūryba. Pastaroji Vasario gyvenime užėmė didžiulę vietą, tačiau pareiga tam trukdė.

Pirmojoje „Bandymų dienų“ dalyje Liudas ieškojo savęs. Į kunigų seminariją jį atvedė “jaunuoliškas idealizmas, entuziazmas, didelių darbų noras”. Vasaris jautėsi turįs tikrąjį pašaukimą į kunigystę, tačiau jis taip pat svajojo rašyti. Jis troško būti poetu, panašiu į Maironį, jį gerbė ir į jį lyginosi. Pirmasis jo eilėraštis buvo parašytas slaptai, užsidengiant lotynų kalbos vadovėliu. Pirmuoju savo kūriniu jis nebuvo patenkintas, tačiau nepabūgo tai parodyti klierikui Jonelaičiui, kuris Vasarį įtikino, jog talento jam netrūksta.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (638 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ignas
  • Poeto ir kūrybos tema romane Altorių šešėly
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Poeto ir kūrybos tema romane Altorių šešėly. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/poeto-ir-kurybos-tema-romane-altoriu-sesely.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:10
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo