Poezijos teksto analizė


Teksto nagrinejimo planas. Teksto analize erdve laikas. Henrikas radauskas atradimai analize. Referatai apie poezija. Teksto analizes pavyzdys. Teksto analizes pavyzdziai. Teksto analize pavyzdys. Teksto analizės planas. Radausko atradimai analize. S.neries eilerasciu analize.

Poezijos teksto analizė. Eilėraščio skaitymo planas. Eilėraščio situacija (erdvė, laikas, vieta. ). Lyrinis “aš”.

Poezija – eiliuotinė, grožinė literatūra (eilėraščiai, baladės, poemos, odės). Lyrika yra poezijos dalis, tai siauresnė sąvoka. Lyrika – poezijos rūšis, kuri betarpiškai išreiškia žmogaus jausmus ir mintis. S. Neries eilėraščius vadiname lyrika, o k. Donelaičio metų lyrika nepavadinsi.

Eilėraštyje dažnai žodis įgija papildomą reikšmę. Negalima nagrinėti eilėraščio pažodžiui, nes yra daug poetinių figūrų norint tinkamai išanalizuoti eilėraštį, pirmiausia jį reikia gerai įsiskaityti (3-4 kartus). Paprastai tesingiausias yra pirmas įspūdis, kurį patiri perskaitęs eilėraštį. Eilėraščio skaitymas turėtų būti ir sunkus darbas, ir džiaugsmingas atradimas. Svarbu turėti savo nuomonę apie eilėraštį, tačiau nenutolti nuo teksto! Todėl vien perskaityti eilėraščio nepakanka, o reikia prisiminti ir rašytojo biografiją, ir kūrybą, ir literatūrinę srovę. Analizuojant eilėraštį reikia prisiminti tai, kad eilėraštis išsako ne vieną mintį ir turi ne vieną prasmę.

Labai nelengva kiekvienam eilėraščiui duoti vieną bendrą analizės planą, tačiau kkonkreti eilėraštyje esanti situacija (išorinio pasaulio kontūrai ar jų nebuvimas, laikas, erdvė, spalvos, garsai, veikiančioseilėraščio kompozicija, nuotaikų ir minčių slinktis, ar keičiasi aš eilėraštyje, ar keičiasi išorinis pasaulis eilėraštyje žodžiais išsakomos mintys, jausmai, išdainuojama melodija. Galvodamas, kas eilėraštyje norėta pasakyti, neužmiršk, kad žodis eilėraščio viduje kuria daugybę vaizdų. Skaitai eilėraštį ir prieš akis išvysti vaizdą, išgirsti garsus, pamatai spalvas.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (399 žodžiai)
  • Mokykla
  • Algirdas
  • Poezijos teksto analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Poezijos teksto analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/poezijos-teksto-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 04:18
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo