Pogendorff iliuzija


Literatūros apžvalga. Darbo tikslas. Ištirti iliuzijos stiprumą, priklausomai nuo kampo tarp pasvirųjų ir vertikalių. Ištirti iliuzijos stiprumą, priklausomai nuo vertikalių atstumo. Darbo rezultatai. Paklaidos priklausomybė nuo kampo didumo. Iliuzijos stiprumo priklausomybė nuo kampo. Paklaidos priklausomybė nuo atstumo tarp tiesių. Iliuzijos stiprumo priklausomybė nuo atstumo tarp vertikalių. Darbo rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kaffemanas (2002) teigia, krypties suvokimui lemiamą reikšmę turi žmogaus regėjimo lauko ypatybės. Kryptis suvokiama pagal tai, kokiu kampu nuo stebėtojo yra objektas.

Darbo eiga. Tiriamajam buvo pateikta kompiuterinė Pogendorff iliuzijos programa. Keičiant kampą kiekvieną kartą tiriamasis turėjo, nenaudojant liniuotės, paslinkti dešiniąją pasvirąją taip, kad ši atrodytų kairiosios, vidurinės tęsinys.

I darbo dalis: Per kompiuterinę programą pateikiamas vaizdas su trimis palenktomis įvairiais kampais linijomis. Tiriama paklaidos priklausomybė kai kampai: 5°, 10°, 20°, 30°, 40°, 45°, 50°, 60°, 70°. Kai tiriamasis matė, jog vidurinės tiesės dešinioji dalis tęsia vidurinės tiesės kairiąją dalį, turėjo paspausti mygtuką. Ir taip po 20 kartų su kiekvienu duotu kampu.

II darbo dalis: Antroje bandymo dalyje buvo tiriama priklausomybė kai atstumas tarp vertikalių tiesių pikseliais: 30pix, 35pix, 40pix, 45pix, 50pix, 60pix, 70pix., o kampas visą darbo dalį buvo 45°. Kai tiriamasis matė, jog vidurinės tiesės dešinioji dalis tęsia vidurinės tiesės kairiąją dalį, turėjo paspausti mygtuką. Ir taip po 20 kartų.

Iš rezultatų matome, kad iliuzija galioja ir iš dalies sutampa su duomenimis pateiktais literatūroje. Galime teigti, kad didėjant kampui tarp pasvirųjų ir vertikalių, paklaidos vidurkis didėja. Taip pat ir didėjant atstumui tarp vertikalių paklaidos vidurkis taip pat didėja.

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1124 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Pogendorff iliuzija
    10 - 2 balsai (-ų)
Pogendorff iliuzija. (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pogendorff-iliuzija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:07
×