Pogendorfo iliuzijos tyrimas


Pogendorfo iliuzijos tyrimas laboratorinis darbas. Vilnius , 2017 Literatūros apžvalga Regimasis suvokimas. Pogendrofo iliuzijos pavyzdys. Rezultatai , jų tyrimas aptarimas.


J. Piaget pažymėjo, kad objektai, esantys centrinėje ir periferinėje regimojo lauko dalyse, suvokiami kitaip – centrinėje regimojo lauko dalyje esantys objektai suvokiami didesni, taip pat jautrumas ir skiriamoji geba šioje regimojo lauko dalyje yra geresni, negu periferinėje – joje objektai suvokiami mažesni. Tokį reiškinį J. Piaget vadino centravimu (Пиаже, 1978). Kadangi regos sistema pati negali sukurti naujos informacijos, galimi du centravimo mechanizmai.

Regimosios informacijos kiekis priklauso nuo receptorių tankio tinklainėje ir jų jautrumo bei atsparumo trikdžiams (Van Heteren, 1992). Žinoma, kad yra du receptorių tipai – kūgeliai ir lazdelės. Jie tinklainėje pasiskirstę nevienodai. Centre, duobutės dalyje, beveik nėra lazdelių, o kūgelių tankis yra didžiausias ir greitai mažėja.

Patikrinti, kaip keičiasi iliuzijos stiprumas keičiant atstumą tarp vertikalių tiesių ir pasvirusių tiesių kampą.

Patikrinti, kaip paklaidos dydis priklauso nuo kampo tarp pasvirųjų ir vertikalių.

Patikrinti, kaip paklaidos dydis priklauso nuo atstumo tarp vertikalių tiesių.

Bandymas su kampais tarp pasvirųjų ir vertikalių, bei atstumas tarp vertikalių buvo atlikas po 30 kartų.

Tiriamoji buvo pasodinta prieš kompiuterį. Prieš pradedant bandymą, jai buvo paaiškinamas darbo tikslas ir visa darbo eiga. Įsijungusi programą, moteris klaviatūros klavišų pagalba turėjo paslinkti dešinėje pusėje esančią tiesę taip, jog ji atrodytų kairiosios viduriniosios pusės tiesės tęsinys.

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 496 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (915 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Pogendorfo iliuzijos tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pogendorfo iliuzijos tyrimas . (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/pogendorfo-iliuzijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:40
×