Pogendrofo iliuzija


Pogendorfo iliuzija. Pogendorfo. Geometrinės iliuzijos. Iliuzijos psichologijos referatas. Geometrine iliuzija. Antiniene 2002 pogendorfo. Pogendorfo iliuzijos. Kogendorfo iliuzija. Legkauskas pogendorfo iliuzija.

Literatūros apžvalga. Darbo tikslas. Darbo priemonės. Stimulai. Darbo eiga. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tačiau suvokimą dažnai įtakoja suvokėjo asmenybė - tai, ką matome aplink save, priklauso ir nuo mūsų vidinės būsenos, nuostatų (ką tikimės pamatyti), motyvacijos (kas mums svarbu). Suvokimą įtakoja ir profesinės žinios, darbo pobūdis: dailininkai daug geriau skiria spalvas, inžinieriai greičiau ir tiksliau suvokia brėžinyje parodytą detalę. (Antinienė ir kt., 2002).

Žmogaus suvokimas dažnai būna klaidingas. Kai kurios suvokimo iliuzijos būdingos visiems žmonėms ir norint jų išvengti, reikia ilgų treniruočių. Pvz., aplinkos daiktų judėjimo iliuzijos kyla mūsų akių obuoliams nevalingai judant. Kai tinklainėje atsispindi judesys, mes manome, kad juda daiktas, o ne akys. (Barvydienė ir kt., 1996). Taigi iliuzija yra fizinės realybės neatitinkantis suvokimas. Tikėtina, kad iliuzijos didžia dalimi atsiranda dėl mūsų patyrimo, kuris įpratina mus tam tikru būdu suvokti daiktų ir konteksto santykį. Net jei mūsų realiai matomame vaizde daiktų ir konteksto santykis yra kitoks nei mums įprasta, esame vis tiek linkę suvokti pagal sau įprastus šablonus. (Legkauskas, 2001).

Viena iš iliuzijų - Pogendorfo iliuzija. Tai geometrinė iliuzija, kurioje dvi tiesės, kurios yra viena kitos tęsiniai, perskirtos dviejų vertikalių, suvokiamos pasislinkusios. Pogendorfo iliuzijos dydis priklauso nuo tiesių susikirtimo su lygiagretėmis kampo. Kai kampas lygus 90º, iliuzijos nėra. Susikirtimo kampui mažėjant, iliuzija didėja. Atstumui tarp lygiagrečių didėjant, iliuzijos dydis taip pat didėja. (Martišius, 2006).

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1136 žodžiai)
  • Kristina
  • Pogendrofo iliuzija
    10 - 1 balsai (-ų)
Pogendrofo iliuzija. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pogendrofo-iliuzija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 18:07
×