Poggendorf iliuzija


Literatūros apžvalga. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo priemonės. Darbo eiga. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Literatūros sąrašas.

Regos žievėje yra išsidėstę neuronai, selektyviai jautrūs tam tikriems stimulo požymiams, pavyzdžiui linijos orientacijai. Pateikus tam tikros orientacijos tiesę, kai kurie neuronai reaguoja maksimaliu aktyvumu. Jei pateiksime tiesę, sudarančią su pirmąja kampą, tarkim 30°, reikės pakeisti pirmosios tiesės orientaciją, kad tie patys neuronai reaguotų maksimaliai (Burns, Pritchard, 1971, cit. pagal. Weintraub D., Tong L., 1974). Pateikus Poggendorfo konfigūracijas su bukais kampais variantą yra panašaus dydžio ir tos pačios krypties kaip ir standartinės figūros atveju. Pastebėta (Restle, 1969; cit. pgl. Martišių, 2008), kad iliuzija keičia ženklą stebint smailių kampų figūros modifikaciją. Įsivaizduojamas apatinis įstrižos atkarpos tęsinys atrodo aukščiau už viršutinę įstrižainę. Iš vėlesnių tyrimų matyti, kad iliuzijos kryptis ir dydis priklauso nuo lygiagrečių ir įstrižų atkarpų santykio ilgio. Tik kai šios atkarpos apytikriai yra to paties dydžio, iliuzijos kryptis yra neigiama, t.y. priešinga standartinei. (Wenderoth, Johnson, 1987; cit. pgl. Martišių, 2008).

I darbo dalyje bandysime ištirti Poggendorff iliuzijos veikimą priklausomai nuo kampo dydžio tarp vertikalios ir pasvirusios atkarpos. Kampai: 5⁰; 20⁰; 40⁰; 70⁰.

II darbo dalyje bandysime ištirti Poggendorff iliuzijos veikimą priklausomai nuo atstumo tarp vertikalių atkarpų. Atstumai tarp atkarpų: 30px; 40px; 50px; 70px. Kampas tarp vertikalios ir pasvirusios atkarpos 45⁰.

  • Microsoft Word 76 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (856 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaiga
  • Poggendorf iliuzija
    10 - 2 balsai (-ų)
Poggendorf iliuzija. (2015 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/poggendorf-iliuzija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:24
×