Poilsio komplekso erdvinės struktūros ypatumai, jų sąveika su gamtinėmis aplinkomis. pavyzdinio objekto studija


Įvadas/ problematika. Iliustracijų sąrašas. Poilsio komplekso erdvinės struktūros ypatumai. Erdvinis ir emocinis suvokimas. Erdvė ir psihologija. Erdvių struktūra. Erdvių ribos. Erdvių funkcijos ir funkciniai ryšiai. Erdvinių struktūrų sąveika su gamtinėmis aplinkomis. Gamtinių erdvių vizualinis suvokimas. Gamtos objektų vaidmuo kuriant poilsio aplinką. Pasirinkto objekto studija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nuo pat pirmųjų civilizacijos apraiškų, žmogui daug įtakos turėjo erdvės samprata. Erdvė yra neutrali bei subjektyvi – vienokią ją mato filosofas, kitokią- architektas. Žvelgiant architekto akimis, mes matome, kaip žemė, medžiai, dangus yra suformuojami į parkus, aikštes, matome, kaip siena, kolona, langas yra suformuojami į kambarius, koridorius, laiptines ir t.t . Taigi erdvė architektūroje formuoja mūsų suvokimą apie vietovę ir joje esančius objektus.Erdvė gali mus slėgti, bauginti, arba atvirkšiai pakylėti, suteikti ramybės pojutį. Tamsiame gūdžiame miške mes galime jaustis nejaukiai, nesaugiai, tačiau saulėtoje pievoje jaučiamės visiškai priešingai. Tai parodo, jog erdvės suvokimas yra glaudžiai susijęs su žmogaus psichologija.

  • Microsoft Word 344 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (2081 žodžiai)
  • Jumi
  • Poilsio komplekso erdvinės struktūros ypatumai, jų sąveika su gamtinėmis aplinkomis. pavyzdinio objekto studija
    10 - 4 balsai (-ų)
Poilsio komplekso erdvinės struktūros ypatumai, jų sąveika su gamtinėmis aplinkomis. pavyzdinio objekto studija. (2014 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/poilsio-komplekso-erdvines-strukturos-ypatumai-ju-saveika-su-gamtinemis-aplinkomis-pavyzdinio-objekto-studija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:04
×