Pokalbio telefonu etiketas


Įvadas. Darbiniai telefono pokalbiai. Privatūs telefono pokalbiai. Keblios situacijos ir „Nepatogūs skambučiai". Mobiliojo ryšio telefonai. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Pirmiausia apibrėžkime sąvoką - telefonas. Tai yra telekomunikacijos įrenginys, elektriniais signalais perduodantis balsą. Telefonas yra universali bendravimo ir informacijos gavimo, perdavimo, taip pat komunikacijos priemonė. Jei telefonas yra mobilus, juo galima ne tik skambinti ir priiminėti skambučius, bet ir siųsti bei gauti įvairaus turinio žinutes, fotografuoti, filmuoti, klausytis muzikos, prisijungti prie mobiliojo interneto ir interneto tinklalapių, žaisti žaidimus, žiūrėti televiziją, naudotis vaizdo skambučiais ir dar daug kt. Nors ir telefonas atlieka daug funkcijų, jo pagrindinė paskirtis yra bendravimas, keitimasis informacija. Kalbėdamiesi juo, žmonės ne tik palaiko ryšius, bet ir moko, auklėja, apkalba, dalijasi patarimais. Kalbantis telefonu mes girdime savo pašnekovą, kokiu tonu jis šneka ir taip suprantame bei jaučiame kokios jis nuotaikos, o atsižvelgdami į tai ir mes galime pasirinkti priimtiną balso tembrą ir reikiamus žodžius. Taip pat ir pašnekovas, pokalbio metu, vertina mūsų tartį, gebėjimą reikšti mintis, vertina kaip jo klausome ir ar apskritai mokame pagarbiai elgtis. Žinoma, tai ką norime pasakyti, galima perduoti įvairiais būdais, tačiau šiais laikais telefonas yra viena lengviausių ir priimtiniausių priemonių perduoti informacijai arba tiesiog susisiekti su norimu žmogumi, kurio nėra šalia jūsų, todėl neįmanoma nusakyti visų situacijų, kurios gali pasitaikyti naudojantis telefono ryšiu ir yra labai svarbu žinoti, kad šiandieninėje visuomenėjė galioja pokalbio telefonu etiketo taisyklės, kurios moko kaip taisyklingai kalbėti naudojant šią priemonę tam tikroje situacijoje.

Šio darbo tikslas – susipažinti ir supažindinti su pokalbio telefonu etiketu, kaip tinkamai reikėtų bendrauti telefonu tam tikroje situacijoje, kokius žodžius vartoti bei išmokti pritaikyti šias taisykles kasdienybėje.

Galima daryti pokalbio įrašą, tačiau būtina įspėti pašnekovą, kad pokalbis įrašinėjamas.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1839 žodžiai)
  • Kolegija
  • Roberta
  • Pokalbio telefonu etiketas
    10 - 9 balsai (-ų)
Pokalbio telefonu etiketas. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokalbio-telefonu-etiketas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:38
×