Pokalbis dėl darbo


Įvadas. Pasiruošimas pokalbiui dėl darbo. Kaip atkreipti darbdavio dėmesį? Interviu klausimai. Pokalbis su darbdaviu. Bendravimo sugebėjimai ir mokėjimas atskleisti savo gerąsias savybes. Pažintys. Bendravimo sugebėjimai. Savo gerųjų savybių atskleidimas. Apranga ir elgesys ieškant darbo. Dokumentų paruošimas. Motyvacinis laiškas. Išvados. Literatūra.

Iš pirmo žvilgsnio mes manome, kad jiems nebūdingi nei sunkaus egzamino ar keblaus pokalbio baimė, nei sudėtingų tarnybinių pokalbių ar profesinių pranešimų slogutis, nei jaudulys prieš svarbius dalykinius pietus su viršininkais ar aukščiausio lygio vadovais. Bet vis dėl to kiekvienas, net ir didžiausių karjeros aukštumų pasiekęs, itin gerai žino kelis nemalonius dalykus – prakaituoti delnai ir pašėlusiai besidaužanti širdis. Neverta net abejoti, kad šitai ne kartą patyrė kiekviena gyva būtybė. (Pohl, 2003)

Atidžiai perskaityti kreipimosi laišką ir CV, kuriuos siuntėte. Pagalvoti, kaip pabrėžti teigiamus aspektus ir paaiškinti neigiamus.

Apsirengti tvarkingai. Idealus atvėjis jei žinote, kaip yra rengiamasi toje institucijoje ir apsirengti šiek tiek konservatyviau nei ten dėvima kasdien.

Gerai pailsėti ir draugiškai nusiteikti.

Po pokalbių jau galima rinktis bendrovę, kurioje norėtimėte dirbti. Kad surastum tinkamą sau darbovietę, pirmiausia reikia atkreipti darbdavio dėmęsį. Kaip tai padaryti?

1.2 Interviu klausimai

Atėjus i pokalbį dėl darbo visu pirma reikėtų mandagiai pasisveikinti.Nevengti pašnekovo žvilgsnio, visada žiūrėti į akis. Taip didėja patikimumas, įtikini, kad tavo ketinimai nuoširdūs. Visada atsakynėti tik į klausimus. Konkrečiai ir ryžtingai. Labai svarbu mokėti sugyventi su kolektyvu ir atrasti jame sau tinkamą vietą. Prieš pokalbį truputį paklausinėti pažįstamų, susirinkti kuo daugiau informacijos apie įstaigą, kurioje norima įsidarbinti. Kiekvieną minute gali būti užduotas klausimas, ką tu žinai apie būsimą darbą. Atsakinėdami į klausimus, stengtis parodyti savo gerąsias puses, tačiau reikia turėti saiką. Pokalbio metu gali būti patikrinti kiti jūsų sugebėjimai – darbas kompiuteriu, užsienio kalbų mokėjimas. Dažnai tokie pokalbiai vyksta užsienio kalba. Antroje pokalbio dalyje įstaigos konsultantas arba viršininkas jums trumpai papasakos apie įstaigą ir konkrečiai apie jūsų būsimą darbą. Reikia domėtis būsimomis pareigomis ir atsakomybe. Įgysit simpatijos parodydami susikaupimą ir mokėjimą klausytis. Ko nereikėtų daryti pokalbyje su darbdaviu. Tai niekada blogai nekalbėti apie ankstesnį darbą ir buvusius viršininkus. Verčiau pasakyti, kad išėjote iš ankstesnio darbo, nes nematetėte perspektyvų tobulėti. Nesiguosti ir neišsipasakoti asmeninių problemų, nes atėjo laikai, kai reikia visiškai susitapatinti su firma, net šeimos kaina. Taip pat geriau nebandyti demonstruoti savo žinių, nes klausiantysis vis tiek žino daugiau negu jūs.  Nepabrėžti, kad jums labiausiai rūpi atlyginimo dydis.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2713 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jolanta
  • Pokalbis dėl darbo
    10 - 10 balsai (-ų)
Pokalbis dėl darbo. (2015 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokalbis-del-darbo.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 00:14
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo