Pokalbis su partizanu


Pokalbis su partizanu.

-Oi, kam ta mokykla,- svarstėm dviese. Sėdim pas draugę Elžbietą viduryje kambario ant žemės ir šnekam apie partizanus. Negalvokit, kad čia šiaip mes apie juos šnekučiuojamės. Kaip visada, savaitgaliui dėstytojas uždavė projektinį darbą. Reikia padaryti plakatą, susijusį su partizanais ir tuo laikotarpiu, kai vyko partizaninis karas. Kadangi Elžbieta rado savo namuose daug knygų, nusprendėme pas ją dirbti. Išsitraukėm du storus albumus nuotraukų ir pradėjom vartyti. Buvo nežmoniškai šalta, užsinorėjom šiltos arbatos bei sausainių. Juos atsinešusios į kambarį, vartėme toliau ir ji išsipasakojo viską apie savo senelį, kuris buvo partizanas. Labai įdomu buvo klausytis. Prasėdėjom apie kelias valandas kol sumanėm pradėti plakatą. Pasiėmusius flomasterius ir popieriaus, supratome, kad labai mažai žinome apie partizaninį karą, Stalino veiksmus, bet mažiausiai kas vyko tuo laiku, slapyvardžius, paaukojimus, laisvę ir pareigas.

Sumanėme nuvažiuoti ir pabendrauti su jos seneliu. Pasiprašėme vakare, kad jos mama mus nuvežtų. Ji sutiko, po kelių valandų išlėkėme į Ketūnus, Tirkšliuose, ten kur jis gyvena. Aišku, įsidėjome į kišenę vieną nuotrauką, kurioje jis buvo su vado uniforma. Kai važiavome buvo tamsu ir stipriai lijo. Labai išvargome, sėdėti mašinoje, keturias valandas nejudant! Pagaliau atvykome po ilgo kelio, sustojome prie namo vartų. Vartai buvo aukšti, metaliniai ir kažkokie keisti burbulai ant jų buvo uždėti.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1292 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugnė
  • Pokalbis su partizanu
    10 - 10 balsai (-ų)
Pokalbis su partizanu. (2015 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokalbis-su-partizanu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:30
×