Pokalbių telefonu saugumas


Iliustracijų sąrašas. Diagramų sąrašas. Įvadas. Teisė į gyvenimo neliečiamumą. Šnipinėjimo programos. Šnipinėjimo programų funkcijos. Mobiliųjų telefonų saugumas. Htc mobilieji telefonai. Apple mobilieji telefonai. Nesaugios mobiliųjų telefonų programinės įrangos. Kaip paskambinti svetimu mobiliuoju telefonu. Mobiliojo ryšio operatoriai neužtikrina pokalbių saugumo. Virusai įrašinėjantis pokalbius. Išvados. Literatūros sąrašas. Diagrama.

Komunikacijos priemonėms vis labiau įsiskverbiant į kasdieninį gyvenimą, retai apmąstome savo privatumo saugumą. Apie piliečių privatumo pažeidimus girdime kiekvieną dieną, nes dažniausiai šie žmonės užima svarbų vaidmenį visuomenės gyvenime, tačiau niekuomet nesusimąstome , jog ir kiekvieno iš mūsų pokalbiai, SMS žinutės ir balso paštas yra įrašomi, ne tik specialiųjų tarnybų, bet ir žingeidžių telekomunikacijų ,,piratų“ .Todėl šiame referate nagrinėjami svarbiausi privatumo pažeidimai susiję su telekomunikacijos priemonėmis. Pagrindinis uždavinys – susipažinti su pateikta mobiliųjų telefonų ir operacinių sistemų tiekėjų saugumo užtikrinimo statistika, šnipinėjimo programomis, mobiliųjų telefonų virusais ir mobilių ryšio tiekėjų atsakomybe.

Egzistuoja šnipinėjimo programų, skirtų ne vien kompiuteriui, bet ir mobiliesiems telefonams. Nedažnai susimąstome, kad mūsų pokalbių gali klausytis specialiosios tarnybos, o juo labiau neįtikėtinai gali skambėti mintis, kad jūsų verslo partneris ar kitas asmuo jūsų telefone gali būti įdiegęs specialią programą ir žino beveik viską apie jūsų kasdienę veiklą.

Pagrindinės mobiliųjų telefonų programinių „blakių“ funkcijos:

Nusikaltėlio informavimas apie aktyvų skambutį jūsų telefone ir prisijungimas prie jo (klausymasis).

„Nematomas“ skambutis į telefoną aplinkos pasiklausymui (ne skambučio metu).

Nusikaltėlio informavimas apie telefono (t.y. jūsų) padėtį tiek GSM, tiek GPS technologijomis (jeigu telefonas palaiko GPS).

Funkcijų gali būti ir daugiau, priklausomai nuo konkrečios šnipinėjimo programos versijos. Norint įdiegti šnipinėjimo programą į mobilųjį telefoną, užtenka vos kelių minučių. Programa gali būti įdiegta telefoną prijungus prie kompiuterio arba įkėlus tiesiai iš atminties kortelės ar internetu. Įdiegus šnipinėjimo programą, ji yra visiškai nepastebima. Vienintelis ją išduodantis dalykas – greičiau išsikraunanti telefono baterija, tačiau tai sunku pastebėti telefonu naudojantis skirtingu intensyvumu.

Naujieji viruso sugebėjimai įrašinėti balso pokalbius atrodo tikrai grėsmingai, nes iki šiol geriausia, ką jie galėjo padaryti, tai nuskaityti tokią informaciją kaip pokalbio trukmė ir telefono numeris, kuriuo buvo skambinta.

Vartotojai yra apmulkinami instaliuoti virusą, apsimetusį programa, kuris po instaliavimo ir pradeda savo veiklą. Įrašyti pokalbiai saugomi AMR formatu vidinėje telefono atmintyje ar atminties kortelėje, o vėliau esant galimybei persiunčiami į specialius serverius.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 280 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2001 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tekila
  • Pokalbių telefonu saugumas
    9.6 - 5 balsai (-ų)
Pokalbių telefonu saugumas. (2015 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokalbiu-telefonu-saugumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:44
×