Pokyčių tikslingumo vertinimo metodai


Įvadas. Pokyčiai, jų rūšys. Pokyčių teoriniai aspektai. Pokyčių atsiradimo priežastys. Tikslingų pokyčių valdymas. Pokyčių planavimas ir įgyvendinimas. Pokyčio valdymo procesas. Pokyčių vertinimas. Išvados. Literatūra.


Kiekvieną dieną žmonės, įmonės, organizacijos atlikdamos savo darbus bei funkcijas susiduria su daugybe įvairiausių naujovių. Greitai besikeičiančioje, bei labai konkurencingoje aplinkoje, atsirandant naujoms technologijoms, darbo metodams, susiduriame su pokyčiais ne tik kasdieniniame gyvenime, tačiau ir su pokyčiais įmonėse. Vadovai savo ruoštu turi prisitaikyti ir vadovauti organizacijai, grupei, įvesti naujus dalykus. Jų įvedimas dažnu atvėju nėra lengvas dalykas, dažnai pokyčiai sulaukia pasipriešinimo veiksnių, iškyla naujų problemų, nesusipratimų, įvairiausių klausimų, kuriems išspręsti reikia laiko ir pastangų. Neapgalvoti sprendimai, netikslingai įvedami pokyčiai gali pridaryti daugybe žalos įmonės veiklai, netgi ją sulėtinti. Pasaulyje, kuriame nuolatos yra susiduriama su įvairiausiais pasikeitimais, labai svarbu gerai suprasti bei išanalizuoti organizacijos veiklą ir gerai apgalvoti kokių pokyčių reikia, kokia būtų naujų dalykų esmę ir reikšmė ir kokias problemas tai galėtų išspręsti. Norint užtikrinti pokyčių sėkmę, būtina tikslingai juos analizuoti ir apgalvoti, bendrauti su darbuotojais bei veiklos nariais, išsisaiškinti jų poreikius bei nuomonę į pokyčius, tikslingai įvertinti pasikeitimų įtaką ne tik veikloje, tačiau ir kaip atlikti pasikeitimai gali įtakoti darbuotojus, konkurentus, klientus. Iš to atsiranda poreikis valdyti pasikeitimus, pagal metodus tikslingai vertinti jų efektyvumą įmonės veikloje.

Darbo metodai: Mokslinės literatūros, ir kitų informacijos šaltinių teorijos analizė.

XXI a. pradžioje vis labiau išryškėja aplinkos pokyčių reiškinys: konkurencija, nepastovi paklausa ir pasiūla ir kt. veiksniai , kurie įtakoja didelę grėsmę stabiliai įmonės veiklai. Įmonių atsakas į šiuos veiksnius yra situacijos analizavimas, strategavimas ir apgalvotų, racionalių sprendimų priėmimas, kuris padėtų prisitaikyti prie aplinkos ir būtų naudingas, tikslingas ne tik įmonės veiklai, bet ir jos darbuotojams. (1, 4)

Kasdien išrandami vis nauji mechanizmai, mašinos, programos, metodai, kurie skatina pasaulį tobulėti ir žengti pirmyn. Vartotojai nori vis naujesnių, modernesnių, gražesnių dalykų, keičiantis paklausai gamintojai, verslininkus yra skatinami kurti, integruoti į gamybą vis naujesnius produktus, naujas įnovacijas, teikti naujas paslaugas, taip keičiasi pasiūla, kuri išlaiko konkurencingą rinkos aplinką.

Kiekvienai įmonei, nesvarbu ar ji teiktų paslaugą ar gamintų produktą, yra būdingas cikliškumas. Šį ciklą lemia tiek išoriniai, tiek ir vidiniai veiksniai. Bėgant laikui, neintegruojant jokių įnovacijų ir nepasiūlant klientui naujovių, produktas nusibosta, tampa neįdomus, todėl verslininkai yra priversti daryti pokyčius, siekiant išsaugoti įmonę ir uždirbti pelno.

Šaltinis: SAKALAS Algimantas, SAVANEVIČIENĖ Asta, GIRDAUSKAITĖ Lina. Pokyčių valdymas, Kaunas. KTU leidykla Technologija 2016. P-87, ISBN:9789955665571

Įliustruojamas gaminio cikliškumą nedarant jokių pokyčių, neintegruojant inovacijų bei, neišbandant naujovių. Naujo gaminio kūrimo metu pelnas nėra gaunamas. Gamintojas tik integruoja naują produktą ar paslaugą į rinką. Įsisavinimo etape, apie gaminį sužino vis daugiau vartotojų, buriasi klientų ratas, tada paaiškėja ar gaminys turi potencialo augti. Brandos etape gaminys uždirba pelną, yra populiarus ir perkamas. Tačiau nuo tos stadijos seka senėjimo stadija, kai produktas nusibosta, pirkimai ir suvartojimas mažėja. Neatnaujinus produkto ar paslaugos, vartotojų ratas sumažėja ir produktas nebeatneša pelno įmonei. Visa tai nutinka tada kai nėra priimami nauji dalykai, nėra daromi tikslingi pokyčiai. (1, 35)

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3019 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jolka
  • Pokyčių tikslingumo vertinimo metodai
    10 - 2 balsai (-ų)
Pokyčių tikslingumo vertinimo metodai. (2020 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokyciu-tikslingumo-vertinimo-metodai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 09:32
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo