Pokyčių vadyba


Grupės valdymas referatas. Pokyčių vadybos konspektas. Pokyciu vadyba spera. Organizacinis vystymas. Pokyciu vadybaba. Pokyciu vadyba darbas. Pokyčių valdymas. Pokyciu vadyba lietuvos gelezinkeliai. Vadybos referatai. Pokyčių valdymas grupeje.

Įvadas. Pokyčių keliai ir jėgos. Lūžiai verslo šakoje. Informacijos verslas. Išvados. Literatūros sąrašas. Šiandieniniame pasaulyje vadyba,kaip sudėtinga žmogaus veiklos sritis,užima ypatingą vietą. Organizuodami ir valdydami žmonių grupes,vadovaudami joms,vadybininkai nukreipia šių grupių pastangas teisinga kryptimi,siekiant užsibrėžtų rezultatų. Vienais ar kitais pagrindais žmonėms susiburiant į įvairaus pobūdžio grupes,organizavimas,valdymas,vadovavimas jau seniai turėjo svarbią reikšmę,todėl vadybinė veikla laikui bėgant tapo profesionalia veikla,o vadovai ir vadybos specialistai-darbuotojais profesionalais. Vadybinė veikla-tai visuminė organizacijos valdymo veikla,o ne tik žmonių,dirbančių šioje organizacijoje,veiklos ir santykių reguliavimas. Vadyba yra specifinė veikla,kurią vykdant reguliuojami visi organizacijojevykstantis procesai. Labai svarbus procesas-organizacinis vystymas. Tai ilgalaikės pastangos pagerinti organizacijos problėmų sprendimo ir atnaujinimo procesus. Tai sunkus darbas,reikalaujantis aukščiausiojo lygio vadovų paramos. Organizacinis vystymas didžiausią poveikį daro organizacijos kultūrai per stiprią ir ilgalaikę įtaką darbuotojų pažiūroms,įsitikinimams ir veiksmams. Organizacinio vystymo veikla dėmesį sutelkia į atskirus asmenis,į mažas asmenų grupes, į komandas,į santykius tarp grupių ir į visą organizaciją.

Organizacijose vyksta sistemingos pastangos perprojektuoti ją taip,kad būtų padėta prisitaikyti prie žymių aplinkos pokyčių bei pasiekti naujus tikslus,tai-planuotas pokytis.Jis nėra nei paprastas,nei pigus,nei neskausmingas.Tačiau tokie pokyčiai svarbūs,nes jie padėda organizacijai reaguoti į aplinkos pokyčius,grasinančius jos išlikimui ar suteikenčius naujų galimybių klestėti.Atsižvelgdamas į spartų išorinės aplinkos keitimąsi,daugelis organizacijų imasi planuoti pokyčių vien tam,kad pagerintų prisitaikymą prie naujų sąlygų.Planuotas pokytis gali būti sutelktas į organizacijos struktūrą,technologiją,žmones ar kurį nors šių aspektų junginį.Struktūrinis pokytis apima klasikinį organizacinį projektavimą,decentralizaciją bei darbo srauto pakeitimą.Technologinis pokytis,apimantis įrengimus ir procesus,naudojamus prekėms pagaminti ir paslaugoms sukurti.Į žmones orientuoti požiūriai,priešingai,mėgina pakeisti darbuotojų įgūdžius,pažiūras,suvokimus ir lūkesčius.Pavyzdžiai gali būti:tikslinis valdymas,vadovo mokymo programos ir organizacinis vystymas.

Skirtingomis aplinkybėmis reikalingi skirtingi pokyčių keliai.Vienomis sąlygomis bus naudinga keisti struktūrą,o eksperimentuoti bus geriau visai kitomis.Taigi pokyčių inicijuotojai negali leisti sau rizikuoti ir aklai taikyti standartinius pokyčių receptus tikėdamiesi,kad jie pasiteisins.Sekmingi pokyčiai esti tada,kai pasirinktas kelias tinka esamai padėčiai.Visiems sėkmingiems pokyčiams būdingi tris etapai:

1.Organizacijos išjudinimas,t.y.žmonės priverčiami atkreipti dėmesį į pokyčių būtinumą ir nustatoma produktyvi idėja.

Tačiau teisingas šių etapų nusakymas priklauso nuo stiprumo pokyčio jėgos,kuri yra veikiau išorinė,ir pasiprėšinimo,kuris kuris kyla iš vidaus.

Galinga pokyčių jėga kelia smarkaus verslo nuosmukio grėsmę arba suteikia galimybę padidinti verslo efektyvumą.Naudinga išskirti tam tikrus pokyčio jėgų intensivumo ligius:silpnos pokyčio jėgos kurių kilmę ir kriptį sunku nustatyti,vidutinio stiprumo jėgos,kurių kriptis yra matoma,bet įtaka veiklai-minimali,ir galingos jėgos,labiausiai turinčios įtakos veiklai.

Silpnos pokyčio jėgos reikalauja aktyvaus pokyčio.Jis esi tada,kai permainas skatinanti jėga yra silpna ir jos negalima tiksliai nustatyti.Svarbus žingsnis,įgyvendinant aktyvų pokytį,yra patraukti žmonių dėmesį ir parodyti pokyčių būtinybę.

Vidutinio stiprumo permainų jėgos reikalauja reakcinių pokyčių.Jų imamasi tada,kai permanos ima veikti verslą,bet ne taip smarkiai,kad kiltų grėsmė išlikimui ar įmonė nebegalėtų naudotis savo galimybėmis.Tinkamiausias kelias produktyvioms idėjoms nustatyti-daugiadisciplininės komandos darbas.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1789 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Pokyčių vadyba
    10 - 3 balsai (-ų)
Pokyčių vadyba. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokyciu-vadyba.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 09:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo