Pokyčių valdymas konspektas


Pokyčių valdymu. Priešinimosi šaltiniai. Ekonominiai veiksniai. Nežinomybės baimė. Selektyvus informacijos apdorojimas. Pasipriešinimo pokyčiams įveikimas. Skatinimas tų , kurie priima pokyčius. Besimokančios organizacijos kūrimas. Pokyčių projektavimas ir įgyvendinimas 11. Pokyčių psichologiniai aspektai. Įgūdžių trūkumas. Emociniai šalutiniai padariniai. Pasitikėjimo vadovybe. Galimų nesėkmių. Asmeniniai konfliktai. Prastas planavimas. Vadovų netaktiškumas. Baimė dėl darbo statuso ir saugumo. Darbo grupių suardymas.

3.Šių dienų organizacijos vis labiau ir labiau išgyvena įvairius pokyčius, dinamiška ir kintanti aplinka verčia ieškoti naujų prisitaikymo būdų. Yra išskiriamos tokios pokyčius skatinančios jėgos:

Besikeičianti jėgos prigimtis. Beveoik kiekviena kultūra turi prisitaikyti prie skirtingų kultūrų. Personalo tarnybos politika ir praktika turi keistis, kad pritauktų ir išlaikytų šią įvairialypę darbo jėgą. Daugelis kompanijų privalo išleisti dideles pinigų sumas mokymui, kad pagerintų darbuotojų skaitymo, matematikos, darbo su kompiuteriu bei kitus įgūdžius.

Keičiasi konkurencija. Šių dienų pasaulyje konkurentai atsiranda iš bet kurios pasaulio vietos, ir iš greta esančio kaimyninio rajono ar kvartalo. Sustiprėjusi konkurencija t.p.verčia susiformavusias org-jas gintis nuo tradicinių konkurentų, sukuriančių naujus gaminius bei paslaugas, ir nuo mažų iniciatyvių firmų, pateikiančių naujoves. Sėkmės sulauks tos org-jos, kurios gebės keistis reaguodamos į konkurenciją. Jos privalės gabėti greitai eaguoti, sparčiai sukurti naujus produktus ir pateikti juos rinkai. Jos pasikliaus mažomis gaminių serijomis, trumpais produkto gyvavimo ciklais ir nuolatiniu naujų produktų srautu. Joms reikės tokios pat lanksčios ir gebančios reaguoti darbo jėgos, galinčios greitai prisitaikyti netgi prie radikaliai besikeičiančių sąlygų.

2) Saugumas. Turintys didelį saugumo pojūtį tikriausiai priešinsis permainoms, nes jos kelia pavojų saugumo jausmui.

12.Kaip teigia Lodienė (2005), pokyčiai nepaliaujamai sparčiai pradėjo plisti visur, organizacijos taip sparčiai keičiasi, kaip niekad anksčiau. Pokyčių galima sutikti įvairių rūšių ir dydžių. Paprastai organizaciniai pokyčiai – tai stambūs pokyčiai vykstantys organizacijoje, kartais jie gali būti dideli ir dramatiški: misijos, vizijos pokyčiai, visiškas organizacijos reorganizavimas, operacijų restruktūrizavimas, organizacijos susiliejimas arba susiskaidymas, smulkių įmonių sujungimas, naujos technologijos ar naujos programos diegimas, ir nei vienas bei niekas organizacijoje nebūna nepaliestas.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1793 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Pokyčių valdymas konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Pokyčių valdymas konspektas. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokyciu-valdymas-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 05:44
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo