Pokyčių valdymas pagal 7s modelio taikymo technologiją


7s modelis lietuviskai. 7s modelis elementai.

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo objektas. S modelis. Principinė modelio taikymo veiksmų seka. Modelį sudarantys elementai. Pokyčių valdymas remiantis modeliu. Strategija. Rinkos potencialas. Struktūra. Pokyčių strategijos įgyvendinimas. Kliūvinių numatymas ir šalinimas. Išvados. Literatūra.

McKinsey ir Co konsultacijų bendrovės ekspertai R. Votemanas (Robert Waterman), T. Petersas (Tom Peters), Džiulijen R. Filips (Julien R. Philips), R. Paskalis (Richard Pascale) ir A. Atosas (Ant-hony Athos), tyrinėdami organizacijų efektyvumą, 1980 m. birželio 1-ąją formaliai (Waterman et al. 1980) paskelbė 7S modelį, sujungiantį į vieną bendrą ciklą organizacijos strategiją su visos organizacijos, kaip dinamiškos atviros socialinės sistemos, efektyvumu. Pirminė autorių intencija – taikyti šį modelį organizacijų efektyvumui nagrinėti, tačiau tyrimų metu autoriai suprato, kad jis yra kur kas naudingesnis – gali būti taikomas pagrindiniams organizacijos elementams suderinti sukuriant darniai veikiančią sistemą.

Modelis, kurio pavadinimas atrodytų yra labai paprastas, savyje slepia labai gilias užuominas kiekvienai organizacijos veiklai.

Modelio taikymo rezultatai parodė, kad strategijos įgyvendinimas yra sudėtingesnis ir kompleksiškesnis procesas, išeinantis už organizacijos strategijos ir valdymo struktūros konteksto ribų.

Laikantis tokių taisyklių organizacija gali labiau tikėtis būti sėkmingai besivystančia, jos perspektyvos laikui bėgant didės ir sulauks pasisekimo vis didesnėse ir didesnėse grupėse organizacijų. Taisyklės niekada nebuvo laužiamos „iš piršto“, jų dėka nemažai įmonių sugeba išvengti nuostolių, lengviau apeina kliūtis, nes organizacijos išsilaikymas tarsi žaidimas, tai kova rinkoje, kurioje yra daugybė varžovų.

Kaip ir kiekvienas modelis, taip ir šis, turi tam tikrą veiksmų atlikimo seką, kurios deka palaipsniui kylant galima lengviau siekti gerovės organizacijai, ar bet kokio kito tipo grupei, kuri užsiima tarptautine ar betkokia veikla. Veiksmų seka tam ir yra kuriama, kad ja būtų vadovaujamasi, o ne ignoravimui. Šiam nagrinėjamam 7S modeliui seka būtų tokia:

1. Analizuojama, apibūdinama kiekvieno iš septynių elementų esama būklė.

2. Įvertinama visų septynių elementų tarpusavio sąveika esamos organizacijos strateginės padėties požiūriu.

3. Įvertinama visų septynių elementų tarpusavio sąveika naujos (arba planuojamos, siekiamos) organizacijos strateginės padėties požiūriu.

5. Pagal nustatytų elementų sąveikos darnos trukdžių ar jų rizikos šaltinių specifiką nagrinėjamos galimos alternatyvos sprendimų trukdžiams ir (arba) jų rizikos šaltiniams pašalinti. Analizuojama sprendimų alternatyvų įgyvendinimo galimų rezultatų mastas, gylis, jų pasiekiamumas (organizacijos gebėjimas savarankiškai pašalinti trukdžius, jų rizikos šaltinius).

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 466 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1949 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Pokyčių valdymas pagal 7s modelio taikymo technologiją
    10 - 9 balsai (-ų)
Pokyčių valdymas pagal 7s modelio taikymo technologiją. (2015 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/pokyciu-valdymas-pagal-7s-modelio-taikymo-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:16
×