Poleminis samprotavimo rašinys


Poleminis samprotavimo rašinys. Ar virtualus bendravimas yra geriau už „Gyvą“? Žingsnis – temos aiškinimasis. Žingnis – prieš darant rašinio planą susirašyti argumentus „Už“ ir „Prieš“. Prisiminkime samprotavimo pastraipos struktūrą. Kokie gali būti argumentai? Kaip įterpti svarius argumentus? Teiginių formulavimas. Žingsnis – savo pozicijos pasirinkimas. Žingsnis – rašino problemos formulavimas. Žingsnis – rašinio teiginių formulavimas. Paprasto samprotavimo rašinio ir poleminio rašinio pastraipų struktūros lyginimas.


Polemika – ginčas argumentuojant Poleminis rašinys yra toks, kuriame yra analizuojamos priešingos nuomonės.

Pabraukite ir išsiaiškinkite svarbiausius temos žodžius Virtualus – tai bendravimas per atstumą, socialiniuose tinkluose, elektroniniais laiškais, telefonu, „Skype“ programa ir kt. „Gyvas“ – tai įprastas bendravimas žmonėms kontaktuojant. Geriau – reikės, ginčytis, rinktis, kuri nuomonė geresnė. Bet norint nuspręsti, kas geriau, reikės svarių argumentų.

2 žingnis – prieš darant rašinio planą susirašyti argumentus „už“ ir „prieš“.

Teiginys (1 sakinys) – teiginio minties plėtojimas (2-3 sakiniai) – 1 argumentas, pagrįstas pavyzdžiu (asmeninis) – 2 argumentas, pagrįstas pavyzdžiu (socialinis) – išvadėlė, apibendrinanti abu argumentus (1 sakinys).

Asmeniniai - tai pavyzdžiai iš savo ar kitų žmonių patirties) Scialiniai - tai pavyzdžiai iš spaudos, interneto (straipsnių, interviu), TV laidų, socialinių tinklų Kultūriniai - tai pavyzdžiai iš grožinės literatūros, kino filmų, spektaklių ir kt.; autoritetingų žmonių mintys, citatos Moksliniai - tai pavyzdžiai iš mokslinės literatūros (straipsniai, mokslo leidiniai), statistikos duomenys.

Remdamiesi pasirinktais argumentais ir kontrargumentais, formuluojame rašinio teiginius. Vienas turi būti už virtualų bendravimą, kitas prieš, t.

  • MS PowerPoint 74 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (523 žodžiai)
  • Mokykla
  • Regina
  • Poleminis samprotavimo rašinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Poleminis samprotavimo rašinys. (2016 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/poleminis-samprotavimo-rasinys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 17:54
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo