Policija konspektas


Teisės konspektas. Lr policijos struktūra ir uždaviniai. Policijos ir vidaus tarnybos pareigūnų priėmimo ir atleidimo iš tarnybos sąlygos ir tvarka. Policijos ir vidaus tarnybos pareigūnų pareiginiai laipsniai ir jų suteikimo tvarka. Įstatymai. Policijos uždaviniai. Policijos departamentas. Policijos sistema. Teritorinės policijos įstaigos. Policijos pareigūno bendrosios teisės. Policijos pareigūno pareigos. Policijos pareigūno atsakomybė. Karo policijos organizavimas. Karo policijos kompetencija. Bendrieji ir specialieji reikalavimai asmenims, priimamiems į tarnybą policijoje.


viešoji policija - užtikrina viešąją tvarką, saugo įvairius objektus, palaiko visuomenėje rimtį ir tvarką.

Ją sudaro padaliniai, vykdantys teisėtvarkos pažeidimų prevenciją, atliekantys kvotą įstatymo nustatyta tvarka, palaikantys viešają tvarką ir užtikrinantys visuomeninę rimtį ir piliečių teisių bei teisėtų interesų apsaugą.

Šias funkcijas vykdo teritoriniu požiūriu sudaromos savivaldybių policijos nuovados, kurioms vadovauja Policijos departementas.

Mokesčių policija išsiaškina ir tiria nusikaltimus padarytus finansų srityje, atlieka jų prevenciją.

Policijos pareigūnai, pradėdami eiti pareigas, prisiekia Lietuvos valstybei. Piliečiai, atsisakiusieji prisiekti, į policiją nepriimami. Taip pat į policiją nepriimami asmenys,kurie buvo teisti, netinka pagal amžių ( šis cenzas yra netaikomas keletu atvėju numatytų įstatymuose), jei ankščiau tarnavo VR sistemoje ir buvo atleistas dėl darbuotojo vardą diskredituojančių nusižengimų.

nuo jaunesniojo inspektoriaus iki vyriausiojo komisaro imtinai - LR VR ministras;

Policijos departamento bei miestų vyr. policijos komisariatų bei rajono (miesto) policijos komisariatų struktūra.

Jo garbę, orumą, gyvybę bei sveikatą, teises ir laisves gina LR įstatymai.

  • Teisė Konspektai
  • 2012 m.
  • Kristina
  • 5 puslapiai (3691 žodis)
  • Teisės konspektai
  • Microsoft Word 19 KB
  • Policija konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Policija konspektas. (2012 m. Spalio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/policija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:29